středa 16. října 2019

Čteme: Den na stavbě


Po delší době probouzím blog a honem vám jdu ukázat knížky z komínku, na kterém by pomalu mohli hnízdit čápi. Mám tu toooolik restů a toooolik krásných knih, které čekaly na podzimní pohodu pod dekou s hrnkem teplého čaje....

Dneska vám s Vikym představíme jednu z knížek pro nejmenší, Den na stavbě. Netradiční rozkládací knížka potěší nejednoho milovníka strojů, ale také ty, co rádi hledají detaily na rozmanitém obrázku. Pojďte s námi do ní nakouknout!
Viktorek a knížky, to je stále velmi vzácná chvilka. Nerad si prohlíží a ještě víc nemá rád čtení pohádek. Ale jak je někde bagr, jeřáb nebo míchačka (alias bager, jéža a mitačka), to je s knížkou schopný i spát. Přesně jako s touto. 

Den na stavbě je netradičně zpracované leporelo. Rozkládá se stránku po stránce do strany a nahoru, celkem ve třech řadách. Postupně se odhalují obrázky stavby a krátký text. A když se kniha celá rozloží, vznikne velkoformátový obrázek probíhajících staveb a z druhé strany komplexní příběh, který dítě vtáhne do děje a seznámí ho, co jak na stavbě funguje. Milé ilustrace odhalí spoustu dělníků a stavebních strojů, lešení, buňky, potrubí, ale i zahradnické práce. Myslím si, že co do informací je leporelo zpracované opravdu obsáhle. Pořád je v něm co objevovat, a tak se dítě může ke knížce vracet znovu a znovu, od batolecího věku až po předškolní. 

Že u našeho malého auto-strojo-techniko maniaka zabodovala? To je přeci jasné :-) Jen opatrně, natrénujte s malými dětmi, jak se rozkládá, nám se ji podařilo natrhnout. 

Tohle krásné leporelo seženete zde: https://www.knihcentrum.cz/den-na-stavbe

A my moc děkujeme Knihcentrum.cz za recenzní výtisk. 

1 komentář:

  1. Moc hezké. Takové knížka by se úplně přesně líbila našemu tříleťákovi. On je úplně nadšený, když vidí bagr nebo cokoliv kolem staveb, výkopu a pokládek dlažby atd. Zrovna letos jsme pokládali takovou dlažbu na chodník a on byl z toho úplně odvařený, musel asistovat u všeho a nemohli jsme ho od té práce vůbec odtrhnout.

    OdpovědětVymazat