středa 17. dubna 2019

Soutěž + Recenze: Víš, kde jsou děti stromů?


Milujete přírodu, les, zvířata, rostliny a ekologická témata vám nejsou neznámá? Německý autor Peter Wohlleben, který je nejen spisovatelem, ale také lesníkem, bojuje za ekologii a ochranu přírody. Tato témata promítá do svých knih, přičemž mu nedávno vyšla v nakladatelství Kazda druhá kniha pro děti - Víš, kde jsou děti stromů?.

Malý veverčák Píťa si před lesníkem Petrem posteskne, že nemá rodinu. Jak to ale mají ostatní zvířata v lese? A mají i stromy svou rodinu?  Petr se vydá společně s Píťou na dobrodružnou výpravu lesem, aby našli děti stromů. Cestou se setkávají s motýlem a jeho housenkami, s vlčicí a vlčaty, jestřábem, ale také lidmi, kteří ne vždy lesu prospívají. Hledání malých stromků je náročné, a tak musí Petr s veverčákem přenocovat v lese, druhý den ale jejich pátrání končí úspěchem. Společně najdou děti stromů a veverčák Píťa náhradní rodinu...Obrázková knížka Víš, kde jsou děti stromů? je zpracovaná v jeden příběh, který obsahuje spoustu informací o přírodě. Je doplněn o mnoho ilustrací, které jsou jednoduché, dětské, ale zároveň vychází z reálné podoby přírody. V samotném příběhu se děti setkávají s krásami přírody, ale také s tím špatným, co jí člověk provádí. Vše je psáno nenásilnou milou formou a líbí se mi, že autor čtenářům vyloženě nenutí, co je dobré a co špatné, ale nechá čtenáře zamyslet se nad vlastním úsudkem. I když je kniha určená dětem od 4 let, myslím, že si dokáže získat menší i větší děti. Nám se knížka doma líbí moc. Připomíná mi večerníčky pana Chaloupky a jde z nich cítit autorovo zapálení pro přírodu. A to my přírodomilci rádi 💗

Zaujala vás knížka stejně jako nás? Tak to mám pro vás dobrou zprávu, protože se s vámi o jeden výtisk rádi podělíme!

Jak se zapojíte do soutěže?

Soutěž bude probíhat zde a na Facebooku Matky na palubu.

Zapojte se tak, že mi do komentářů napište název jednoho stromu, který můžete najít v lese. 

Nic víc, nic míň :-) Zapojit se můžete svým komentářem všude, kde soutěž probíhá a za sdílení se určitě zlobit nebudu :-)

Na FB Matky na palubu najdete soutěž pod označením "Soutěž o knihu Víš, kde jsou děti stromů?".

Soutěžíme do 24.4.2019 do půlnoci, poté ze všech komentářů vygeneruji jednoho vítěze, který knihu získá. Výhra bude odeslána pouze na adresu v České republice.

Za knížky děkujeme Knihcentrum.cz a nakladatelství Kazda

24 komentářů:

 1. Jedle (lucily@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Dub zimní (kulhanovap@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 4. Dodnes si pamatuju říkanku na stromy co nás učili ve školce 🙂 Modřín, jedle, borovice pojďte se ať je nás více. Lípy, břízy, topoly proběhne se po poli. 😊 Ale když jen jeden tak volím jedli, tu mám nejraději

  OdpovědětVymazat
 5. Modrin opadavy (sv.lenkaa@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 6. buk
  hana.dlouha125@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Smrk kos.petka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Borovice (Martaa.K@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 9. Jedle. Nikol Horáková - slunicko1321@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Smrk ztepilý.
  vejvodova.adela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Modřín opadavý ��
  Janca.dv@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Smrk
  Andruse15@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. lenka.hermanova@email.cz18. dubna 2019 22:40

  Smrk ztepilý

  OdpovědětVymazat