úterý 19. března 2019

Recenze: Tea tree olej a spot stick Australian Bodycare


V minulém týdnu jste si na sociálních sítích mého blogu mohli všimnout soutěže o kosmetické produkty značky Australian Bodycare. Ta probíhala ve spolupráci s Lékárna.cz a kupkosmetiku.cz a já jsem měla možnost vybrat si i produkty k recenzi.

I když ráda testuji úplně nové věci, tentokrát jsem sáhla po osvědčených přípravcích, které doma už léta používáme, jsou mi blízké využitím a složením a nikdy u nás nesmí chybět. Dneska bych vám ráda představila tea tree olej v klasickém balení a taky v tyčince -  spot stick.

Kosmetika Australian Bodycare je první značkou, která k nám do České republiky začala dovážet olej z tea tree. Ten využívá pro jeho hojné množství léčivých účinků ve svých kosmetických produktech.Tea tree olej pro nás používala už i moje mamka, když jsme byli malí. Mám jej spojený s desinfekcí a hojením ran a taky při vytahování klíšťat.

Když se mi potom narodily moje děti, chtěla jsem mít naši lékárničku co nejvíc přírodní a tehdy jsem do ní zařadila právě tea tree olej. U nás doma jej nejčastěji používám na svědivé pupínky a na rány, ale úplně nejraději ho mám na opary a na odpuzování hmyzu. Jediné užití, kterého se vyvarujte, je jeho konzumace.

Využití má však mnoho - můžete jej inhalovat při nachlazení, kloktat zředěný při bolestech v krku, potírat jím afty, podrážděnou kůži, ošetřovat rány, zklidní bodnutí či kousnutí hmyzem, pomáhá taky při svalové bolesti, odpudí vši, zničí bradavice atd. Jednoduše je vhodný všude tam, kde je potřeba zklidnit, desinfikovat a pomoci hojení. 
Můj výběr čistého koncentrovaného olejíčku a spot sticku nebyl náhodný. Tahle dvojka se totiž výborně doplňuje. Zatímco koncentrovaný olejíček v balení s kapátkem je skvělý na všestranné použití a jeho místo je hlavně v lékárničce, spot stick má méně využití, ale je skvělý "do kabelky", když ho chcete mít pořád po ruce připravený k použití.

Koncentrovaný olejíček je silný a má pronikavé aroma. Ne každému vůně tea tree sedí, já ji nesnesu v puse, takže  zubní pasty nebo kloktadla jsou pro mě pasé. S čím jsem ale velmi spokojená, tak je aplikace na opary. V pubertě jsem na ně hodně trpěla a teď je často nosí ze školky Darinka. Jelikož spot stick je slabší a navíc aplikace probíhá přímo na kůži, tak není na opary vhodný. Tady je ideální koncentrát, který kápnu na vatovou tyčinku a opar opatrně ošetřím. Olejíček také hodně používám do zvlhčovače nebo na desinfekci ran.

Spot stick je výborný na cestování nebo na výlety.  Poprvé jsem jej objevila, když jsem sháněla něco proti klíšťatům a nechtěla jsem kupovat běžné repelenty. Když jdeme do lesa, namažu nám tea tree kotníky, zápěstí a za ušima. Aroma tea tree by mělo hmyz odpuzovat a z mých zkušeností to opravdu funguje, i když se samozřejmě občas nějaký drzý hmyzák objeví. Tea tree smrdí taky komárům, takže kromě namazání předtím než jdeme ven jej používám i v létě doma před spaním, kdy si namažu části těla, které vykukují z pod peřiny, ideální jsou tepající místa, díky kterým se aroma lépe uvolňuje. A když už vás nějaký ten hmyz štípne, spot stickem lehce potřete štípance proti svědění a rychlému zahojení. Na cestách (nejen)  pomůže i jako rychlá pomoc při nachlazení, bolesti hlavy. Využijete jej i na drobné ranky. A i když je koncentrovaný olej s kapátkem všestranější, tak spot stick jsem si zamilovala.

Tea tree olej považuji opravdu za zázrak přírody a pokud se taky snažíte žít více minimalisticky, tea tree vám dokáže nahradit spoustu produktů a myslím si, že mnohdy i účiněji.
3 komentáře:

 1. U nás tee tree olej nesmí chybět, používám ho na vše jak na pleť, odřeniny, tak lehké pořezání a především akné. Momentálně ještě doděláváme olejčík od The Body Shop :-)

  The world of makeup

  OdpovědětVymazat
 2. Tea tree je skvělý pomocník, taky ho doma mám a nikdy mi nesmí chybět :)
  HAUTE BASICS

  OdpovědětVymazat
 3. Tea tree olej je důležitou součástní naší lékarničky a celkově domácnosti. Objedávám pravidelně na alpiku.

  OdpovědětVymazat