sobota 23. března 2019

Čteme: Bylinkové pohádky


Máte rádi klasické pohádky, ale už je všechny znáte nazpaměť? Potom zbystřete, protože tu pro vás mám recenzi na novou knížku Bylinkové pohádky od Jany Burešové, ve které se setkáte se známými pohádkovými postavami, najdete tu dobro a zlo, čest i ponaučení. Ale vše v úplně novém kabátku, který voní po bylinkách!
 Při výběru novinek mě okamžitě zaujal název a vlastně jsem ani nepotřebovala vědět víc. Máme moc rádi pohádky s přírodní tématikou a o bylinkách žádnou knížku pro děti, kromě herbářů, neznám. Bylinkové pohádky mají úžasné ilustrace, za kterými stojí ilustrátorka Alena Schulz. Obrázky jsou dětské, milé, ale příroda je tu vyobrazená reálně a přesto pohádkově. Kniha se zdá útlá, obsahuje však 18 pohádek, které jsou spíše kratší.  Objevíte v nich ty neznámější postavy, jako je princ, černokněžník, víla, skřítek, Honza a další... Na závěr každé pohádky najdou děti ponaučení a kratičké info o bylince, která se v pohádce vyskytovala.

Díky krátkým příběhům se knížka bude líbit i menším dětem, které už dobře rozumí. I když si umím představit, že by se pohádky daly více rozepsat, obsahují vše podstatné a jsou fajn před spaním, kdy u nich nezačne usínat i rodič 😁

1 komentář: