pátek 21. prosince 2018

Testujeme: Superbalzám s medem od Nuxe


Poslední adventní víkend, poslední recenze a snad i článek v tomto roce a já si tady nechávám tuhle pecku, o kterou jste mohli nedávno soutěžit na Instagramu. Dneska mám pro vás recenzi a rovnou prozradím, že superbalzám od Nuxe hodnotím jako nejlepší letošní kosmetický produkt, který jsem měla možnost vyzkoušet.


Značka Nuxe už mě dlouho lákala. I když se teď více kloním k české a přírodní kosmetice, občas si chci udělat radost i mimo svůj hledáček. A tak jsem nedávno měla možnost testovat dva produkty Nuxe: http://www.matkynapalubu.cz/2018/10/testujeme-nova-rada-aquabella-od-nuxe.html, hodně jsem si oblíbila emulzi z řady Aquabella, která už u mě v péči o pleť určitě nebude chybět a další produkty byly inspirací pro Ježíška a putují příbuzenstvu pod stromeček 🎄 Takže je jasné, že testování dalšího produktu jsem přijala s nadšením.

Tentokrát jsem dostala možnost vyzkoušet Regenerační balzám s medem Nuxe. Je vhodný na velmi suchou a namáhanou pokožku po celém těle včetně obličeje. Jeho použití je univerzální a je to taková SOS verze do kabelky na všechno.

Nádherně voní! Jako čerstvě stáčený med bez žádných chemických podtónů, opravdu úžasná přírodní vůně, do které jsem se hned zamilovala. Připomíná mi jaro a bzučící rozkvetlé stromy.

Přemýšlela jsem, jak balzám co nejlépe na testování využít, protože mě zase tolik netrápí kožní potíže, ale teď v zimě na sebe první potíž nenechala dlouho čekat a to, když se Darince začal dělat u rtu opar. Trpívá na ně, protože si ve školce kouše a olizuje rty, stačí malá prasklinka a opar se hned hlásí o slovo. Už vím, že hned při prvním zarudnutí je zle a nemám vyčkávat, a tak jsem rovnou udělala malý test a Darince na noc namazala superbalzám od Nuxe.  Ráno už zarudnutí bylo nepatrné a opar nikde! Mazala jsem pro jistotu ještě několik dní, ale balzám opravdu pomohl.

Hned záhy si Maruška zapomněla doma rukavice a na jedné ruce se jí rozjel nehezký chladový ekzém, který ji nepřijemně svědil. Po první aplikaci balzámu se podráždění zklidnilo, po třech dnech poctivého mazání byl ekzém fuč.

Poslední zátěžová zkouška byla na mně. Nevím, jestli jsem podcenila tuhle zimu nezimu, nebo je tělo oslabené kojením, každopádně se mi na krajích prstů začaly dělat nepříjemné prasklinky a jedna byla hodně hluboká a bolestivá. Udělala se mi zrovna na palci, který používám na mobilu, takže namáhané místo, které bolelo jako čert. Najednou jsem moc dobře věděla k čemu všemu palec používám, protože mi to prasklinka pokaždé připomněla. Balzám jsem si mazala přes den a na noc jsem ho potom dala trošku větší vrstvu a zalepila náplastí, aby se hned neotřel. Do rána se prasklinka krásně zatáhla, další den mazání se téměř zhojila. Na ruce teď balzám mažu poctivě a další prasklinky se netvoří.Moc mrazivých dní zatím nebylo, ale těch pár dní jsem mazala balzám holkám i na obličej na ochranu. A za mě teda musím říct, že jsem s regeneračním balzámem 100% spokojená!

- nádherně voní
- složení je z velké části přírodní
- k použití ho stačí velice málo, i malé množství velice dobře promastí
- dá se použít na celé tělo
- opravdu funguje a to na spoustu věcí, takže určitě oceňuji univerzální použití. Jsem kosmetický minimalista a balzám bez potíží nahradí krém proti chladu na obličej i krém na ruce
- ekologické balení v plechovém kelímku

A negativa? Snad jen delší vstřebávání, což je ale u této konzistence normální. Za mě je to naprosto skvělý produkt, který se hodí mít vždycky po ruce a zvlášť teď v zimě, kdy kůže dostává zabrat.


1 komentář: