neděle 9. prosince 2018

Recept: Slaný cibulový koláč bez lepku


Jedním z mých oblíbených receptů "z trouby" je slaný koláč neboli quiche (kyš). I když příprava není úplná rychlovka, tak upéct ho je snadné a navíc jej můžete naplnit čímkoli podle chuti. Hodí se jako studená svačinka i teplý oběd.

Každý rok naše škola a školka pořádá jarmark a pečení quiche je pro mě evergreenem, který nikdy nezklame. Jako náplň volím osvědčenou klasiku - cibule, slanina a sýr. Letos jsem se rozhodla zkusit bezlepkovou verzi, která je křehčí, ale stejně dobrá. Doporučuji jej však dělat do malých formíček, ne do jedné velké, protože se s ním i za syrova musí pracovat opatrně, není tak pružné a snadno se trhá.

Ingredience: 


  • 280g Univerzální bezlepkové směsi Labeta
  • 160g másla
  • 8 lžic vody
  • lžička soli
  • 6 středních cibulí
  • bloček slaniny
  • 200g strouhaného Ementálu (nebo jiného výraznějšího sýra)
  • 250ml smetany
  • 2 vejce
  • sůl, pepř
Postup: 

Máslo nenechávejte změknout, ale nakrájejte jej na kousíčky a vpracujte do něj mouku. Z másla, mouky, vody a soli utvořte nelepivé těsto. Těsto dejte vychladit na půl hodiny do lednice. Mezi tím si nakrájejte cibuli. Někdy dělám cibuli na drobno, jindy na měsíčky, obě varianty jsou chutné. Na malé kostičky si nakrájejte i slaninu. Slaninu dejte na rozpálenou pánev a až pustí tuk, přidejte cibuli a opékejte do zlatova. Potom nechte vychladit a vychlazené zalejte smetanou, přisypejte sýr, přidejte velce a trošku soli a pepře. Směs bude od slaniny a Ementálu již slaná, tak to se solí nepřežeňte. 

Troubu si rozehřejte na 180st. Těsto vytáhněte z chladničky. Bezlepkové těsto rychle tvrdne, ale stačí jej chvíli propracovat teplými rukami a rychle změkne. Rozdělte si jej na 8 dílů a každé vyválejte zhruba na 0,5cm plát. Pláty nedělám moc tenké, špatně se s nimi potom pracuje. Já si následně formičkou na koláč z těsta vykrojím její tvar a vykrojený plát do ní překlopím. (pokud máte nepřilnavé formičky, těsto je dostatečně mastné, abyste je již nemuseli vysypávat) Prsty potom těsto utlačím, abych docílila  vysokých okrajů.  Dno těsta propíchejte párkrát vidličkou. Až budete mít naplněné těstem všechny formičky, překryjte je pečicím papírem a do každé nasypte fazole, aby se dno koláče nenafouklo. Pečte zakryté 20 minut, potom fazole a papír sejměte, přidejte teplotu na 200st a pečte do zlatova (5-10 minut). 

Upečené korpusy vytáhněte a naplňte cibulovou směsí tak, aby byl korpus zaplněný, ale nezakrýval okraje. Koláče dejte do trouby a pečte 20-25 minut. Koláč je hotový tehdy, je li povrch zlatavý, suchý a když do náplňě zakrojíte nůž, nelepí se k němu.

Quiche se dá jíst teplý i studený. 

Máte další tipy na chutnou náplň? U nás máme rádi ještě se sušenými rajčaty a mozzarelou, tuňák s cibulí a rajčátky nebo kuřecí se špenátem. 


Žádné komentáře:

Okomentovat