sobota 1. prosince 2018

Recenze: Učící vež Žirafa

Taky se vám stalo, že jste si o něčem mysleli, že to vůbec nepotřebujete a potom jste zjistili, jaká byla škoda, že jste to už neměli dříve? Tak já to takhle měla s učící věží. Už když byly Maruška s Darinkou malé, tak se věže u nás začaly objevovat. Holky si u kuchyňské linky vystačily se židlemi a já se zatvrdila, že další věc do domu už nechci.A pak přišel na svět Viktorek a já zjistila, jak moc může být každé dítě jiné. Viky má téměř všechno úplně naopak než holky. Je mnohem lepší spáč i jedlík, ale taky mnohem větší paličák, co miluje svůj řád. Někdy až pedantsky potřebuje mít věci na svém místě a použít židli, na které se sedí, ke stání u linky? Nebo nedejbože ho na linku posadit? Nemyslitelné! A tak s každým jeho vztekáním, že chce pomáhat, ale samozřejmě na židli stát nebude, ve mně začal hlodat červík, že učící věž přeci jen budeme potřebovat. A pár dní na to se mi červík prohlodal až do mailu, kde jsem dostala nabídku vyzkoušet si učící věž Žirafa. Osud? Bude to tak!Vybrala jsem si barvu a typ věže a za pár dní už u nás zvonil kurýr. K mému překvapení přišla vééééliká krabice a v ní už hotová věž! Byla jsem tak ráda, že odpadlo montování, věž byla velmi dobře zabalená, takže cestování proběhlo jako v bavlnce a ještě v balíku čekal malý dáreček pro děti.


Věž u nás hned zaujala čestné místo v kuchyni a díky tomu, že jsem si mohla zvolit barevnou kombinaci - každá věž je vyráběná přímo na míru, tak nám doma perfektně ladí. Viktorek se na ni zpočátku bál vylézt, bývá nedůvěřivý k novým věcem, takže hlavní testovačky byly holky. Popravdě bych si nemyslela, že věž využijí i 5 a 6 leté cácory, ale najednou jsem zjistila, že teď si v pohodě dosáhnou na talíře a hrníčky a že se jim pohodlně bude mýt nádobí 😁 Viktorek se za pár dní taky otrkal a stal se z něj nadšený pomocník v kuchyni.Já jsem z minuty na minutu na věž změnila názor. Je super! A že občas někde překáží? Myslela jsem si, že to s ní bude mnohem horší a vlastně mi ten fakt, že tu někde stojí, vůbec nevadí. Je docela lehká, přesunout ji není problém a s kuchyní splývá, takže nevypadá, že je tu navíc. Učící věž jako takovou vnímám určitě jako velkého pomocníka a fakt je mi líto, že jsem si ji nepořídila u holek, spoustu věcí by třeba díky polohování stupínku zvládaly lépe a ušetřily bychom si spoustu vztekání v období "já sama".

Konkrétně k naší věži Žirafa mám snad jen samá pozitiva :-)

Protože se různě pohybuji v Montessori skupinkách, tak mám docela přehled o nabízených věžích na našem trhu i o různých handmade výrobách apod., i když na vlastní kůži jsme otestovali věž až teď.

Kdybych měla vypíchnout ty největší klady učící věže Žirafa, potom je to určitě jednoduchý design, velmi příjemný poměr ceny a kvality a výroba přímo na míru.

Já jsem si zvolila věž pro jedno dítě, ale v nabídce najdete věž i pro dvě děti, což je super, pokud máte dvojčata nebo prostě jen více malých dětí. Zvolila jsem si polohovatelný stupínek, za což jsem teď moc ráda, když vidím, jak hodně věž využívají i holky. Věž má dobře vyřešené i šprušličky za dítětem, které zabrání případnému pádu. Můžete je na věži nechat na pevno, nebo je otočit tak, aby je dítě mohlo vytáhnout  a pohodlně z věže vystoupit, nebo je úplně odstranit, až bude dítě dostatečně opatrné.  Na co jsem narazila v jedné diskuzi, že některé děti mají tendenci po ní šplhat. Což u nás se zatím neděje, ale v nabídce je možnost zvolit si věž i se svislými tyčkami, tak pokud máte malého opičáka, Žirafa myslí i na něj :-)Co je skvělé, je možnost za příplatek zvolit si barvu věže, a tak jsem ráda, že jsem učící věž přizpůsobila barvám kuchyně, kterou jsme se před lety snažili doladit do detailu.

Jako třešnička na dortu už je možnost jména dítěte na věži a to se přiznám, že jsem si tam nechala napsat hlavně kvůli sobě, protože jsem do Viktorkova jména zamilovaná 😗Věž už doma pár týdnů máme, denně je vytížená, takže zcela s klidným svědomím, že jsme ji pořádně ozkoušeli a můžu napsat, že je opravdu kvalitní a bezpečná. Nemá žádné ostré hrany, je stabilní. A nátěr zatím taky krásně drží, i když ji děti opravdu nešetří. Zatím jsme neobjevili žádná negativa.

A malá perlička na závěr - když nám věž přišla a vybalila jsem ji z krabice, holky na ni koukaly a ptaly se, co to je... Tak jsem je chvíli nechala tápat až se Maruška začala radovat: "Už to víííím, to je vězení pro mimina!"

Mají ty moje děti o mně dobré mínění :-)

Tak prosím vás, nebojte se a vězněte svoje děti ve věži, je to super a moc se jim to líbí 😀

Učící věže Žirafa zakoupíte zde: http://www.ucici-veze.cz/Žádné komentáře:

Okomentovat