sobota 17. listopadu 2018

Čteme: Kdo to nezná, není Čech


"Darinko, proč sis vzala ty sváteční šaty na doma?" ptám se, když přiběhne dolů na snídani a tančí po obývacím pokoji až jí vlaje sukýnka.
"Protože slavííííííme narozeniny!" prosviští okolo mně.
"A čí?"
"No přece naše republika slaví!"

No jo! Naše republika oslavila krásných 100 let! A na její počest tu mám pro vás další tip na pěknou knížku, která vyšla v září. Dnešní kniha je celá o České republice.


Tenoučká knížka pro děti, Kdo to nezná, není Čech, obsahuje ty nejdůležitější informace, které bychom o naší zemi měli všichni do jednoho znát. Kromě základních geografických údajů, najdete v knížce vše o symbolech, hymně, vládě, naší měně, hlavním městě, významných osobnostech...

Každému tématu je věnovaná dvojstrana, vše je zpracováno stručně a jednoduše tak, aby text pochopili i malí čtenáři. Knížka je navíc doplněná o krásné obrázky známého ilustrátora Antonína Šplíchala. Po přečtení si malí čtenáři můžou udělat i kvíz, aby si ověřili zapamatované znalosti.

Kdo to nezná, není Čech, je jednou z těch knih, které by neměly chybět v žádné knihovničce. a věřím, že se do ní začte i dospělý, který si konečně ujasní nudné nic neříkající informace z hodin vlastivědy 😊

Za knížku děkuji Knihcentrum.cz! K zakoupení je zde: https://www.knihcentrum.cz/kdo-to-nezna-neni-cech


Žádné komentáře:

Okomentovat