neděle 28. října 2018

Testujeme: Nová řada Aquabella od Nuxe

Dnešní recenze bude na blogu malinko netradiční. Do kosmetiky se příliš nepouštím a upřednostňuji spíše tu přírodní. Díky spolupráci s Lekarna.cz jsem dostala možnost otestovat kosmetiku Nuxe, konkrétně novou řadu Aquabella, která je určená primárně pro hydrataci pleti a její složení je z velké části přírodní (až 93,5% složení).Co se týče kosmetiky a různých krémů, sér apod., nejsem zrovna já úplně cílovou skupinou, protože jsem kosmetický minimalista. Proč mě tedy testování oslovilo? Jednak jsem už hodně o Nuxe četla, zaujal mě od této značky suchý olej, který se mezi blogerkami stal hitem. Taky jsem chtěla vyzkoušet něco nového a byla jsem zvědavá, jak s tím bude moje pleť kamarádit, protože díky přírodní kosmetice už jiným přípravkům jen tak něco neodpustí a proti nekvalitním přípravkům má pleť okamžitě protestuje. Řada Aquabella se mi složením zdá relativně v pořádku. Samozřejmě kritickým okem bych měla výhrady k některým nepřírodním složkám, ale v podstatě zde nejsou žádné složky, které by vyloženě škodily, a tak pokud striktně nevybíráte jen přírodní kosmetiku, můžete po Nuxe bez obav sáhnout. Nuxe Aquabella mě hlavně zaujala pro její využití a tím je hydratace a zmatnění pleti.

Na svou pleť si příliš nemůžu stěžovat, netrpím na žádné velké problémy. Ale co mě trápí, je viditelná unavenost pleti, kruhy pod očima a barevná nestálost. Ty "noční mejdany" s dětmi jdou vidět. Leccos se skryje pod makeup, ale pro člověka, který se nerad maluje, není makeup tak úplně řešením a navíc ne trvalým. Na noc používám kávový olej, který zpomaluje stárnutí pleti. A přes den jsem se rozhodla otestovat právě Nuxe Aquabella s očekáváním, že pleť osvěží, zmatní a budu se cítit lépe i bez makeupu. A jak testování dopadlo?


Na vyzkoušení jsem dostala dva produkty. Zkrášlující hydratační emulzi a lotion-essence.


Nuxe Aquabella Zkrášlující hydratační emulzeEmulze obsahuje 93,5% přírodních složek, konzistence je krémová, voní příjemně, nijak intenzivně, balení je řešeno jako lahvička s pumpičkou, díky čemuž je aplikace jednoduchá. Po rozetření se emulze velmi rychle vstřebá a chvíli cítím lehké pnutí. Po aplikaci je pleť viditelně jemnější, svěží, vidím i lehce stažené póry. Co se týče trvalejšího efektu, emulzi používám 3 týdny a zatím nepozoruji, že by pleť byla trvale jiná.  Bez makeupu jen s emulzí na pleti bych se asi ve společnosti necítila úplně dobře, až tak velký matující efekt nemá, ale na dny, kdy jen vyběhnu do školy nebo o víkendu doma, je mi emulze příjemná a dostačující.

Pravidelně ji využívám jako podklad pod makeup, kdy pleť krásně zjemní a makeup na ní dobře drží. Je ale potřeba emulzi namazat na obličej dříve, aby se pořádně vstřebala a až potom nanášet makeup. Většinou si emulzi dám hned po probuzení a makeup nanáším až po snídani, což je tak akorát.

Přikládám fotku před a pár minut po aplikaci, kde jde vidět lehké zjemnění pleti.

Lotion-essence od Nuxe obsahuje 93% přírodních složek, konzistencí je jako pleťová voda. Používá se ráno či večer a účinky by měly být podobné jako u emulze. Hlavním posláním je hydratace pleti a stažení pórů. Vůně je o něco intenzivnější než u emulze. Pro aplikaci stačí velmi malé množství přípravku. Po nanesení je pleť trochu lepkavá, což mě osobně je docela nepříjemné, musím dávat pozor, abych si pleťové vody nenanesla příliš. Lotion-essence hydratuje příjemně, zjemnění pleti tady nepozoruji tolik jako u emulze. Pod makeup jsem u tohoto přípravku nebyla spokojená.

Pro mě osobně je určitě typem přípravku sympatičtější emulze, u které jsou výsledky vidět ihned po nanesení a jsem s ní velmi spokojená v kombinaci s makeupem. Lotion-essence není špatná, ale úplně si nezískala mé sympatie. Určitě je fajn pro pravidelnou hydrataci pleti, ale viditelný okamžitý efekt po ní na pleti není takový jako u emulze.

A jak zaujala tato řada vás? Máte se značkou Nuxe zkušenost?

1 komentář:

  1. Já mám na Nuxe zálusk už nějakou dobu. Ikdyž oba produkty vypadají fajn, já mám pleť citlivou a mastnou, takže bych asi sáhla po jiné řadě nebo jiných produktech, ale chystám se určitě něco pořídit :)

    MagicBeautyLife

    OdpovědětVymazat