neděle 7. října 2018

Přečteno: Radka Třeštíková, Veselí


"Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi..."

Snad ještě víc než o volbách a uprchlé mambě se v posledních dnech mluví o Radce Třeštíkové, která právě vydala svůj další román - Veselí. Kritici kritikou nešetří, černobílý Instagram zaplavila vlna barevných flat lay. Kdo nemá na instáči Veselí, jako by nebyl!

Pokorně se přidávám ke stádu, i když flat lay není zrovna můj styl. Ale Radka Třeštíková jo. Chtěla jsem vám napsat, že tentokrát vsadila na humor a podařilo se. Pravdou je, že vsadila na život. A podařilo se!

Román se odehrává ve Veselí nad Moravou, odkud Radka pochází. Tam se z Prahy vrací 33 letá Eliška, aby se tu snažila znovu zapadnout mezi místní, což není vůbec lehké. Zabydlí se ve svém starém pokoji u rodičů, aby zjistila, že jejich vztah už dávno není takový, jaký byl. Zaplétá se do komplikovaných vztahů. Potká svou starou lásku. Snaží se rozjet obchod s rybářským zbožím, ale nic není tak jednoduché, jak se zdá...

Nová "Třeštíková je vtipná, sarkastická, veselá, smutná, komplikovaná. Je o lásce, rodině, přátelství, vztazích... O životě.

Z knih, co jsem od Radky Třeštíkové přečetla, se mi Veselí líbí nejvíce. Mám ráda sarkasmus a jako náplavě z Moravy v Praze je mi blízká i tématem. I když se přiznám, že jsem ze začátku docela bojovala s nářečím, které Radka v knížce hojně používá. Můj vnitřní hlas, který mi v hlavě zní při čtení, se s tím nějakou dobu nemohl srovnat. Co se mi líbí, že každá její kniha je z jiného soudku a každá má něco osobitého. Veselí jsou určitě příjemné oddychové čtení a pokud máte rádi Radčin styl psaní, věřím, že se vám taky zalíbí.

 O knížce se dočtete a seženete ji zde: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/45177862/veseli/


Žádné komentáře:

Okomentovat