čtvrtek 13. září 2018

Recenze: Ořechové krémy Natu

 Když jsem před pár měsíci začala na instagramu sledovat profil "Natu", ještě jsem nevěděla, jaká se z toho stane láska a závislost. Natu se zaměřuje na zdravý životní styl a nabízí pod svou značkou kvalitní potraviny, které jsou 100% přírodní. Pomalými krůčky se snažím jít za lepším "já" a mezi to patří i boj za lepší stravu. S nástupem Marušky do školy mám o to větší motivaci, protože jí balím dvě svačiny, chci, aby jedla zdravě a těší mě, když se vrací s prázdnou krabičkou.


Shodou okolností jsem dostala možnost pro lekarna.cz otestovat ořechové krémy právě od Natu a to se ví, že jsem nadšeně kývla. U nás doma ořechy nikdy nechybí, skoro se o ně pereme a to nepřeháním :-) Ořechové krémy máme moc rádi, ale často je problém sehnat takové, které mají opravdu čisté složení, jsou bez zbytečných tuků navíc, sladidel apod. a které chutnají čerstvě.  Krémy mají tu výhodu, že jsou vždy po ruce a dají se využít na spoustu způsobů. U nás doma je máme nejraději jen tak na lžičku, nebo k ovoci, takové plátky jablíček s ořechovým krémem jsou naprosto boží! Výborně se hodí zamíchat do různých kaší, namazat si je k snídani na opečený toust či vánočku, já s nimi zaháním i chutě na sladké. A taky s nimi různě experimentuji při pečení a vaření. 


Když jsem vybírala, které krémy chci vyzkoušet, moje volba byla jasná - Natuneta. Všichni známe komerční verzi téhle sladké pomazánky a všichni víme, jaké je to složením peklo. Co jsme doma omezili sladké, tak tyhle věci nacpané cukrem vnímám velmi citlivě a tělo už si vyloženě vyžaduje zdravější varianty. A ty mě moc baví ochutnávat!


Natunetu můžete koupit ve dvou velikostech. Obsahuje 75% lískových ořechů, oslazená je agávovým sirupem, "čoko složku" v ní tvoří 12% kakaových bobů a chuť podtrhuje zdravá himalájská sůl. 


Natuneta má hutnou pevnou konzistenci, díky čemu je hůř roztíratelná, trošku se drolí, ale není to nic dramatického. Dominuje v ní ořechová chuť, je lehce sladká s dozvukem hořkosti. Osobně bych se nebála použít víc kakaových bobů pro nás čokoholiky 😊 

Druhý krém "na mlsání", který mě zaujal, je kokosový s malinami. Na úvodní fotce si můžete všimnout, že se bohužel nedožil focení, protože znáte to... "Jen jednu lžičku ochutnám a pak tě hned nafotím! No dobře, tak tři lžičky na fotce nikdo nepozná..." A pak lžička cinkla o dno 😅 Chtěla jsem to zamaskovat a přemýšlela jsem, že do skleničky něco naliju, ale říkám si, že ta prázdná sklenička je vlastně pocta! 

Takže... Chcete li si vytvořit závislost, určitě tento krém ochutnejte. Obsahuje 59% kokosu, mandle, agávový sirup a 2% lyofylizovaných malin. Oproti Natunetě, která chutná opravdu zdravě a nemáte až takový pocit, že hřešíte, kokosový krém je sladký a přímo určený pro malé i velké mlsouny. Konzistenci má hustou a hrubou. Maliny vytváří příjemný svěží dozvuk a s kokosem jim to velmi ladí.


A konečně přecházím k čistě ořechovým krémům. Mému testování neunikl makadamový, pistáciový a mandlový krém. 

Největší zájem u mě vzbudil makadamový krém, jelikož jsem nikdy makadamové ořechy neochutnala, takže jsem se pustila do pro mě zcela neznámé chuti. Ta není nijak výrazná, ale je velmi dobrá, nasládlá, jemná. Makadamové ořechy se zcela po zásluze řadí mezi superpotraviny, obsahují až 80% prospěšných tuků. Konzistence krémů je tekutá, ideální k dochucení kaší. Mňam! 


Pistácie jsou velmi zdravé, podporují hubnutí a taky dobře vypadají. Zelená barva oživí moučníky, slepované dobroty, ale i kaši či smoothie. Krém je namletý na jemno a konzistence je hustá. Kdo má rád pistácie, které jsou svou chutí specifické, tak si tento krém určitě zamiluje a já už se těším, až s ním vyzdobím některé víkendové pečení. Teda pokud něco ještě zbyde!


A moje poslední testování padlo na mandlový krém. Mandle se snad ani nedají nemilovat! Navíc ladí snad ke všem chutím, jsou výborné na slano i na sladko a dá se z nich vymyslet spousta věcí. Tento krém je tekutější, sladké chuti. Ze všech tří krémů mi tohle chutná nejvíc. 

Je mi jasné, že psát, co mi nejvíc chutnalo, je velmi subjektivní, protože každý máme rád něco jiného. Ráda bych vyzdvihla kvalitu všech krémů, které jsou podle mého velmi kvalitní, výborné čerstvé chuti. Celkový koncept značky Natu se mi moc líbí a jejich produkty dohromady dávají smysl, takže se těším, až se pustím do objednávky dalších dobrot. 

A co vy a ořechová másla? Máte je rádi? Už jste zkusili značku Natu? Chystám se i na nějaký ten ořechový recept, tak snad se pečení vydaří a brzy se na blogu dočkáte 😀

Oříškům zdar a pokud se chcete mrknout na další zdravé dobroty, mrkněte na širokou nabídku od Natu: https://www.lekarna.cz/natu/Žádné komentáře:

Okomentovat