pondělí 6. srpna 2018

Letní radosti


Léto, zmrzlina a prázdniny u babičky...

A taky něco hezkého na sebe, něco dobrého na čtení a něco kvalitního pro zdraví. Naše letní radosti.

Šaty Garnamama z kolekce My first tattoo (koupíte ZDE)


Kdo zná naši Darinku, ví jaká je to andělská dušička. O to víc mě na ní baví lehce rebelské šaty z kolekce My first tattoo od značky Garnamama. Za tylovou sukýnkou a andělskými křidýlky na zádech se skrývá rošťácká červená barva a "tetovačka".

Značku Garnamama nevidíte na blogu poprvé, na mini Viktorkovi jsem vám představovala teplý sametový set s medvídky. Za víc než rok Garnamama rozšířila nabídku o další kolekce a i na českém trhu se stala oblíbenou, na prodeti.cz, pro které jsem ambasadorkou, můžete najít stálou nabídku toho nejlepšího. Pro připomenutí, Garnamama je ukrajinskou značkou, kterou si založily maminky a šijí oblečení pro děti do 14 let.


Kolekce My first tattoo mě hodně baví! Je hravá, je cool a vypadá super. Nejsem máma, která si potrpí na parádění holčiček a naše děti nosí hlavně praktické věci. Jsem tak ráda za oblečení, u kterého se nemusím pořád ohlížet, aby se děti někde neumazaly a komfort je u nás na prvním místě. Darinčiny šatičky snoubí pohodlí s lehkou elegancí, materiál je nemuchlavý, pružný, stálobarený. Darinka z nich měla velkou radost a já jsem ani nečekala, jak jí padnou, hned má trošku čertíky v očích, nemyslíte?P.S.: Na mimčo je můj jasný favorit bodyčko ABCD 😅Brýle CraZyg Zag od KiETLA (koupíte ZDE)Ani brýle KiETLA vám na mém blogu nebudou neznámé! Jejich "baby" verzi pro malé děti vám loňské léto představovala Anička. Tohle léto u nás zahájil prodej i brýlí CraZyg Zag, které jsou určené pro děti okolo 6 - 9  a 9-12 let. Sedí určitě i mladším dětem (naší Darince je 5). Vybrat si můžete ze tří tvarů - lenonky, kočičí a pilotky - a různých barevných provedení. Holky mají na sobě kočičí.

Když jsme před měsícem odjížděli na Korsiku, říkala jsem si, že jsme naladění na teplé počasí už z Česka a že slunce u moře bude v pohodě. První den dovolené jsme s mužem skončili rudí jak raci, protože jsme podcenili opalování. Děti jsme naštěstí svědomitě namazali, za to ale měly úplně rudé oči od sluníčka. Hned jsme z tašky vybalovali brýle a už je z nosu nesundali. Nejsme moc "slunící" se typy a děti jsem první roky života udržovala přes léto spíše ve stínu. Holky už jsou ale ve věku, kdy se chtějí bavit a venku pobíhat bez omezení, takže pořízení kvalitních brýlí už bylo opravdu nutné.

Pokud jste se někdy více zajímali o kvalitu slunečních brýlí, určitě už jste zjistili, že ty, které seženete za pár desítek korun v řetězcích a na tržnicích, jsou nedostatečné. Mají zateměná skla, ale nedostatečnou UV ochranu, navíc tvarově často nezakryjí celé oko, vytváří tak pouze efekt, že nás chrání, ale ve skutečnosti oku spíš škodíme. Zrak spousta z nás opravdu podceňuje a o to víc u malých dětí, u kterých problémy nemusíte zaznamenat včas.

Co se mi na brýlích KiETLA líbí?
  • jsou lehké
  • jsou velké, takže zakrývají celé oko
  • mají UVA, UVB i UVC filtr
  • jsou odolné vůči poškození - v kloubech jsou gumové, takže nehrozí odlomení nožiček. Jsou zabalené v recyklované krabičce a ještě látkovém pytlíčku, takže i přenos je bezproblémový. 
Mezi mínusy bych řadila jen vyšší cenu, která je však odpovídající kvalitě a oči nám musí sloužit celý život, takže to považuji hlavně za investici do zdraví. 
Kniha Malá bojovnice (koupíte ZDE)

Nekončící radostí jsou u nás knihy a nezařadit do dnešního článku knížku Malá bojovnice by byla velká škoda. Určitě jste ji už někde zahlédli, protože si hned  našla spoustu fanoušků. Myslím, že dnešní svět potřebuje tyhle optimistické maličkosti. A je krásné dětem ukázat smysl života, v jednoduchosti a bez vnucování přehnané etikety. Knížka je udělaná s lehkostí, obsahuje pár vět, pár slov, které ale naprosto vystihují podstatu bytí a knížka zahřeje u srdíčka.

Malá bojovnice vyšla v nakladatelství Grada, mezi dětskou literaturou Bambook.Žádné komentáře:

Okomentovat