neděle 29. července 2018

Co jsem četla na dovolené

Přát si k narozeninám čtečku knih, byl ten nejlepší nápad. I když jsem se já, stará konzerva, zuby nehty bránila téhle moderně, poslední dobou jsem cítila, že bych potřebovala číst víc knížek než kolik jsem schopná si koupit, zajímavější knihy než co nabízela knihovna a v neposlední řadě mi vadí, že máme plnou knihovnu knih, které už nikdy nikdo neotevře. Chtěla jsem si číst kdykoli, cokoli, číst si po tmě při uspávání a s blížící dovolenou jsem nabyla přesvědčení, že čtečku potřebuji, pokud s sebou nechci brát tašku knih 😀 MILUJI ČTEČKU! Na dovolené byla mou pravou rukou, což uvidíte hned v tom dlouhém seznamu knih, který tu pro vás mám. Jedinou výtku k ní mám, že černobílé obaly knih nejsou fotogenické 🙈 Ale začněme pěkně barevně, jedinou "papírovkou", která na dovolenou jela.

Do posledního dechu, Robert Bryndza


Nejnovější knížka, která vyšla Robertovi na jaře v češtině, Do posledního dechu, je čtvrtý díl krimi série s komisařkou Erikou Fosterovou. Podle mě se tahle knížka panu Bryndzovi povedla nejvíc! Odpoutal se od opakujících se situací, více zapracoval na psychologii postav, vyhrál si s originálním příběhem a nečekanými zvraty. Navíc je příjemné, že střídá odhalení vraha v příběhu (jako v tomto případě) s napínáním až do konce knihy. I když Robert nepatří mezi top spisovatele thrillerů, jeho knížky jsou velmi čtivé a těším se na každou další knihu v češtině.

V Londýně jsou nacházeny mrtvé ženy v kontejnerech, po ohledání je jasné, že před svou smrtí trpěly a byly mučeny. Kdo je vrahem, který své oběti zve na rande přes sociální sítě, aby je následně omráčil, unesl, mučil a mrtvé pohodil do kontejerů? A co když se situace vymkne vrahovi z rukou a zabije někoho, koho zabít neplánoval?


Dokonalé stopy, Helen Fields


Helen Fieldsová má na svém kontě zatím jen jednu knihu vydanou v češtině. Jako fanoušek a čtenář thrillerů můžu říct, že její prvotina se jí velmi povedla. I když si většinu knih vybírám po důkladném pročtení recenzí a obsahu, do téhle jsem šla tak trochu na slepo na doporučení Katy alias mama-live.cz, která recenzi pojala spíše humoristicky a tajemně a já si teda ani ve snu nepředstavovala, kolik krutosti se v knížce skrývá 😀

Narovinu napíšu, že zfilmovaný bych tento příběh vidět nechtěla, i při čtení mi vstávaly chlupy hrůzou. Ústředním tématem je mučení žen psychopatickým podivínem a neubráníte se představovat si, že se tohle všechno děje právě vám... Krasojezdkyně, Jojo Moyes


Mezi všemi těmi vraždami jsem zatoužila po dávce lásky a všedních starostí a do čtečky jsem si stáhla knížky tolik vychvalované Jojo Moyes. Její nejznámější knihou je bezesporu Než jsem tě poznala, podle které byl natočen i stejnojmenný film, mimochodem velice krásný film, u kterého nezůstane žádné oko suché 💕

Možná jsem měla až přehnaná očekávání, protože mě nakonec knihy Jojo Moyes docela zklamaly. Na druhou stranu mě ale lákalo přečíst si všechny, propadák to určitě nebyl, jen já bych rozhodně šetřila nálepkami bestseller. Knížky se četly příjemně a o co oceňuji, že každý příběh byl originál. Každý je psaný v jiném prostředí, s jinou zápletkou. Pokud hledáte oddychové čtení, tak knížkami od Jojo Moyes určitě neuděláte chybu. Jojo mě ale příliš neoslovila stylem psaní, zápletky mi občas přišly jako z červené knihovny a vcelku nesmyslné, takové, jaké si někdo vysní, ale v reálném životě by těžko nastaly.

Taková podle mě byla i kniha Krasojezdkyně. Odehrává s v Londýně a prolínají se tu dva příběhy, jeden z prostředí koňských stájí, kam chodí cvičit svého koně čtrnáctiletá Sarah, žijící prostým životem se svým dědečkem. Ten by si pro ni přál lepší život než který si zvolil on a chtěl by, aby se Sarah dostala na elitní jezdeckou školu ve Francii, kde on své nadání vzdal a odstěhoval se do Anglie za svou láskou. Druhý příběh nás zavede k nadějné právničce Natasche, která se právě rozvádí se svým manželem Macem a snaží se navázat společný život s kolegou Conorem, který se však zdráhá po jeho krutém rozvodu prolnout jejich životy a seznámit Nataschu se svými syny. Životy Nataschi a Sarah se protnou ve chvíli, kdy se Sářin dědeček dostává do nemocnice a ona je donucená starat se sama o sebe. Shodou náhod se dostává do péče Nataschi a Maca, kteří ji nastěhují k sobě a před úřady se začnou tvářit, že jsou opět šťastní manželé... 

Manželovo tajemství, Liane Moriarty


Když jsem četla a shlédla Sedmilhářky autorky Liane Moriarty, věděla jsem, že nutně potřebuji přečíst její další knihy. A tak jsem si na dovolené dopřála Manželovo tajemství. Román s nádechem krimi. Ze začátku jsem byla rozpačitá z množství postav a příběhů se kterými Liane vyrukovala, ale stejně jako to množství příběhů rozpletla, tak je stejně zase zapletla tak, aby do sebe výborně zapadaly.

Když Cecilie objeví zapomenutý dopis manžela, který je adresovaný jí, celý život se jí obrátí na ruby. Stojí na něm, že jej má otevřít v případě jeho smrti. Ale on je živý a zdravý, co tento dopis ukrývá? Když se mu Cecilie o dopisu zmíní, začne se její manžel chovat značně podivně a ona je na vážkách, jestli se do dopisu nemá podívat... Co se stane, když jej opravdu otevře a přečte si, že...

Výborná knížka, ve které nutně potřebujete vědět, co je manželovo tajemství! Nejdřív se ale musíte pročíst zajímavými rodinnými vztahy, vztahy mezi manžely, partnery, tchyněmi, matkami, milenci, pročíst se situacemi všedního i nevšedního života. ve kterém budete poznávat sebe i své okolí.

Manželé odvedle, Shari Lapena


Manžele odvedle jsem si přála přečíst od chvíle, kdy jsem na ně viděla recenzi u Žanety alias Heels and baby powder. S tématikou únosu dítěte jsem ještě moc knih nečetla, možná i proto se mi tato kniha moc líbila.

Manželé půlroční holčičky dostanou pozvání k sousedce na večeři, která však má probíhat bez dětí. Váhají, zda mají jít a nakonec se rozhodnou, že dítě nechají doma spinkat, vezmou si s sebou chůvičku a budou miminko chodit každou půl hodinu kontrolovat. Vše je v pořádku do chvíle než se rozhodnou jít domů a najdou prázdnou postýlku. Rozjíždí se děj, který nabízí spoustu zápletek, spoustu podezřelých, spoustu vypjatých situací... I když je únosce odhalen ještě před koncem knihy, autorka si nenechala vzít závěrečnou třešničku na dortu. Za mě povedený kousek, i přes množství zápletek byl děj přehledný a plynulý.

Netopýr, Jo Nesbo

Kdo nečetl Joa Nesboho, jako by nebyl... A já do dovolené nebyla, nečetla jsem jedinou z jeho knih ač píše žánr, který miluji! Do čtečky jsem si stáhla rovnou celou sérii s vyšetřovatelem Harrym Holem a těšila jsem se, až se začtu. První díl této série se jmenuje Netopýr, omluvte, že nemám ve čtečce už nahraný soubor, a tak jsem nemohla blejsknout pomyslnou obálku.

Netopýr je o vraždě norské dívky v Austrálii, kam jede právě Harry Hole pomoc s vyšetřováním. Brzy odhalí, že se nejedná o jedinou vraždu a vydá se po stopě drog, prostituce, tranvestitů... Během vyšetřování se odhaluje také jeho temná minulost a problémy s alkoholem...

Možná jsem měla na knížku přehnané nároky, ale přiznám se, že jsem byla při čtení strašně zklamaná. Opravdu s donucením jsem se prokousávala stránkou po stránce a říkala si, kde je ten geniální Nesbo? Ne, nezanevřela jsem na něj, ale zrovna tento první díl mi naprosto nesedl, strašně mi vadily zdlouhavé pasáže, kde neustále někdo vykládal Harrymu o historii Austrálie a mně to vytrhávalo z děje. Podle hodnocení je tato kniha jednou z jeho nejslabších, takže mu určitě dám ještě šanci, ale... Budu ráda, když mi napíšete, jestli za to opravdu stojí a která knížka se vám líbila nejvíc!

A na závěr jedna oddychovka, abych nekončila negativní recenzí...

Božský bastard, Christina LaurenKdyž mi před časem můj táta dával knížku 50 odstínů šedi, musela jsem se v duchu smát, protože asi chudák netušil, co se v knížce ukrývá. Mě tenhle žánr nikdy moc nelákal, filmy jsem neviděla a popravdě když jsem 50 odstínů přečetla, nějak jsem neměla chuť přečíst si i další díl. I když se mi knížka četla dobře, celkově styl psaní a děj me příliš nenadchly.

Ani nevím, jak jsem došla právě k Božskému bastardovi, jehož čtení jsem pořád odkládala a přemýšlela, jestli knížku z čtečky nesmazat, ale nakonec na mě padl nějaký splín a já jsem měla chuť úplně vypnout a přečíst si něco lehce pikantního. Na knížku mi stačil jeden večer a vcelku se mi líbila. Božský bastard je vyloženě odpočinkové čtení, žádné extra zápletky, žádné extrémy, ale taky žádná přehnaná slaďárna.

Hlavními postavami je tu stážistka Chloe, která několik měsíců pracuje pro arogantního Benetta Ryana. Jejich průbojné povahy jsou si natolik podobné, že mezi nimi neustále dochází ke střetům a ironickým poznámkám. Jednou se ale Benett na Chloe vrhne a tím se rozjede jejich nepřekonatelná pudová přitažlivost, erotické jiskření, žárlivost a nakonec zamilovanost....

Další várka prázdninového čtení přijde záhy, čtu jako divá a než pro vás sepíšu pokračování, budu se těšit na další tipy od vás, co čtete o prázdninách?
Žádné komentáře:

Okomentovat