pondělí 11. června 2018

Hrajeme si: Kartonové skládačky k vymalování


Co nevidět jsou tu prázdniny, školy a školky se z velké části uzavřou a pro spoustu z nás to bude období vymýšlení zábavy pro naše dětičky, abychom ty dva měsíce ve zdraví přežili :-)  Dovolené, výlety a procházky jsou jasnou volbou, ale je jasné, že počasí ne vždycky bude nakloněno našim plánům a je dobré mít v záloze nějakou tu aktivitu "na doma". 

Dneska mám pro vás tip na kartonové skládačky k vymalování, které jsme si měli možnost doma vyzkoušet a minulý týden jste si o jednu mohli i zasoutěžit. Dle velkého zájmu soudím, že vás kartonové parkoviště zaujalo, takže neváhám doporučit nakouknout, co všechno se dá pořídit a čím dítko zabavit. 

Naše děti, a to včetně malého Vikouška, byly nadšené! K otestování se k nám dostal kartonový domeček XXL. V široké nabídce však najdete mnoho věcí, ze kterých si vybere každé dítě - domečky všech možných tvarů a velikostí, kuchyňku, raketu, parkoviště, balon či metr. 

A o co tedy jde? O hračky z kartonu, které si děti samy vymalují, vyzdobí a složí. Karton je pevný, díky čemu děti mohou vyzdobené hračky bez obav používat ke hře a vyzdobit si jimi pokojíček. 


Karton se dá zdobit pastelkami, fixy, či barvami. Holky vyzkoušely všechny tři varianty, na domeček se jim malovalo dobře. Větší plochy pro ně byly velkou zkouškou trpělivosti. Vybarvování domečku byl pro děti projekt na několik dní a stále ještě nemají zcela hotovo. Na stěnách domečku je navíc prostor k vlastní tvorbě, bez předkreslených obrázků k vybarvení. 

Složení domečku podle návodu nebylo těžké, ale bez mé pomoci se děti neoblešly, občas byla potřeba dospělácká síla. 

Po složení  domeček ihned osídlili panáčci z Lega, plyšáci a zvířátka, na které chodí Viktorek nakukovat přes okýnko. Na několika místech se karton ohnul a je zdvojený, takže je náš domeček opradu pevný a odolný. 

U nás doma vládne okolo domečku určitě velké nadšení a za mě jsou tyto kartonové hračky skvělý nápad. Nejsem zrovna z rodičů, který by byl příliš kreativní, takže i tyto předpřipravené hračky naprosto vyhovují. S dětmi jsme si užili i tak spoustu tvoření a legrace. A jak se nám domeček vydařil? To vám prozradí následující fotky :-) 

Na celou nabídku kartonových skládaček se můžete podívat zde: https://www.ditipo.cz/skladacky-k-vymalovani

 


Žádné komentáře:

Okomentovat