sobota 9. června 2018

Eko drogerie Winni´s


Uklízení je nevyhnutelnou součástí každého života. A dáte mi určitě za pravdu, když napíšu, že s dětmi to platí dvojnásob. O to víc, že se snažíme udržet prostředí, kde se můžou děti bez problémů pohybovat. Je to téměř tři roky, co jsem si přičichla k přírodní kosmetice a začala prožívat, že chci od výrobků víc než hromadu chemických látek s podivným původem.

Dneska mám pro vás recenzi na produkty značky Winni´s, které jsem dostala možnost otestovat. Jedná se o italskou značku, která vyrábí čisticí prostředky domácnosti. V jejích nabídce najdete např. prostředky na praní, mytí nádobí, čistící prostředky pro domácnost, toaletní papír, kapesníčky a běžnou kosmetiku. Značka se prezentuje jako ekologická, z velké části přírodní. Ve výrobcích se snaží používat látky, které jsou v přírodě dobře odbouratelné. Obaly se dají recyklovat. Do některých výrobků lze zakoupit náhradní náplně a využívat tak prázdné lahve znovu a znovu. Ve výrobcích není použit palmový olej. A neměly by být testovány na zvířatech, oficiální certifikát však kosmetika nemá.


Winni´s pro mě bylo neznámou značkou. O to víc jsem byla překvapená, že ceny za jednotlivé produkty jsou opravdu příznivé s ohledem na složení. Spousta lidí myšlenku na ekologickou domácnost vzdá právě díky finanční náročnosti, naštěstí se ale trh s šetrnými přípravky rozrůstá a lze už najít opravdu dobré značky. A jak u mě obstály čisticí prostředky Winni´s?

Co se týče složení, nejsem člověk, který by se vyznal a měl našprtáno všechny přísady. Ale letmou představu o tom, co chci mám. Přímo na oficiálních stránkách Winni´s jsem objevila rozepsané složení u všech výrobků, včetně označení, které složky jsou přírodní. Už to ve mně budí velmi dobrý dojem, protože firmy, které složení neuvedou, jsou pro mě nedůvěryhodné. Jsem ráda za otevřenost ohledně chemických látek (u Winni´s se jedná většinou o parfemaci) a snahu hledat lepší cestu.

Právě parfemace byla věcí, která mě praštila do nosu po otevření přípravků. Je škoda, že zrovna po této stránce si výrobce nedal práci s nalezením přírodních vůní. Co používám přírodní kosmetiku, tak mě ten chemický závan tolik neoslovil. Přípravky voní hezky, ale poměrné silně a synteticky.

Zbylé složení je ale mým potřebám vyhovující, kvalita výrobků je řekla bych někde na půli cesty. Pokud chcete striktně využívat pouze ekologické a přírodní produkty, tak pro vás Winni´s nebude, ale pokud chcete skoncovat s běžnou chemií a najít přípravky, které jsou za dobrou cenu a mají šetrné složení, tak se nebojte tuto značku vyzkoušet a mít dobrý pocit z toho, že zase děláte o kus víc pro sebe i pro domácnost.


A teď už k jednotlivým produktům:

Aviváž Winni´s s květinovou vůní 

Aviváž Winni´s je cítit po mýdle i květinové vůni. Vůně je syntetická, docela intenzivní, ale po vyprání je jemná a příjemná. Prádlo je po vyprání krásně měkké a vůně vydrží i sušičku, prádlo voní i při nošení, několik dní. Parfemace je jedinou syntetickou složkou ve složení. Za 750ml (což je 20-30 praní) zaplatíte okolo 60kč. Za mě určitě velmi dobrý poměr ceny, složení a kvality. Aviváž je vhodná i pro děti, je hypoalergenní.Čističe WC jsou jednou z posledních věcí, kterou jsem doma ještě neměla v nechemické verzi a využívala jsem běžně dostupné značky. Čemu už se ale vyhýbám, jsou nejrůznější parfemované desinfekční bloky do toalet, které dokáží nadělat více škody než užitku a do ekologické domácnosti nepatří. Jsem ráda, že jsem měla možnost vyzkoušet tento WC gel, který je ekologičtější a složení je opět z velké části z přírodních zdrojů. Gel se nanáší rovnoměrně, dokáže odstranit běžné nečistoty. Staré usazeniny neodstranil, ale s běžnými si poradil dobře. Po spláchnutí zanechá jemný filtr, díky kterému nečistoty odolávají ještě několik hodin po použití. Nebarví. Jediná věc, ke které bych měla výhrady, je opět vůně, která mi ani vzdáleně nepřipomíná levandule a je syntetická. Není však tak protivná a intenzivní jako u běžných chemických přípravků na WC. Cena je 72kč za 750ml. 
Asi největším favoritem z této trojice je pro mě univerzální čistič. Je vhodný na téměř všechny povrchy, takže stačí jeden přípravek na umytí celého domu. Složení je přírodní a to včetně vůně, na které je to znát, voní jemně, nevtíravě. S funkčností jsem naprosto spokojená. má rovnoměrný střik, který je poměrně silný, doporučuji nanášet z větší dálky. Na povrch stačí nanést malé množství. Dobře leští zrcadla, sklo i vodní kámen. Na běžný úklid je naprosto vyhovující. Cena je 44Kč za 500ml. 


Celkově bych značku Winni´s a produkty, které jsem měla možnost otestovat, hodnotila velmi kladně. Produkty mě mile překvapily, vzhledem k nízkým cenám jsem neměla příliš velká očekávání, ale kvalita výrobků je určitě mnohonásobně předčila. 

Žádné komentáře:

Okomentovat