pondělí 14. května 2018

Tip na výlet: Mníšek pod Brdy

Zámek Mníšek pod Brdy

Je na čase oprášit záložku s výlety! Díky Vikymu, který zrovna nemiluje jízdu autem, jsme na čas omezili výlety. Konečně ale začíná být ve věku, kdy je z něj parťák a procházky ho začínají bavit, tak doufám, že vás tu bude čekat pravidelná dávka tipů. 

Dneska mám pro vás tip na výlet, který jsem před pár dny naťukla na Fb. Kousek od Prahy leží malebné městečko Mníšek pod Brdy, které nabízí příjemné prostředí pro výlet s dětmi. Od nás ze západu je to slabá půl hodinka autem. 

Mníšku pod Brdy dominuje zámek, u kterého přímo můžete zaparkovat a vydat se k zámku, do města i do přírody. Parkování je tu zdarma. 


Zámek Mníšek pod Brdy

Mníšek pod Brdy mi při vybírání svátečního výletu padl do oka. Krásný barokní zámek, město obklopené přírodou a dobré jídlo. Kdo jste četl příběh na Facebooku, víte, že původním plánem byla naučná stezka, které se však můj muž nenápadně vyhnul a udělal nám 15km túru po lesích 😁 Zmapovanou ji proto pro vás nemám, alespoň přidávám odkaz: http://www.stezky.info/naucnestezky/ns-mnisek.htm. Stezka je dlouhá 3,5km, ale pozor, není na všech místech sjízdná s kočárkem.

Po příjezdu do městečka jsme zaparkovali na centrálním parkovišti přímo u zámku. Zámek je malý s maličkým parkem, ale je moc krásný. Na prohlídku dovnitř jsme nešli, ale pokud zde vyrazíte o víkendu, můžete jít přímo na dětskou prohlídku. V zámku se dá dostat na nádvoří, odtud můžete vyjít za 5kč na zámeckou věž.

Přímo pod zámkem se nachází vyhlášená restaurace U Káji Maříka, kde jsme se přesvědčili, že moc dobře vaří a nechybí tu venkovní koutek pro děti. Naproti restaurace přes cestu je dřevěné hřiště.

Při naší lesní túře jsme střetli bod z naučné stezky a to areál Skalka, kde najdete klášter, kostelík, poustevnu a 14 kapliček. V kostelíku probíhala výstava obrazů a zajímavostí jsou jeho stěny, které jsou zdobeny krápníkovou omítkou. V klášteře probíhala prodejní výstava fotografií slavných osobností na podporu nadace Alsa.  V areálu najdete občerstvení s posezením i ohništěm.

A my už se dál vydali vstříc lesním cestám a cestičkám...

Kostel v Mníšku

Hřiště kousek od zámku Vyhlídka kousek před areálem Skalka

Areál Skalka, klášter


Výstava v kapli v areálu Skalka

Procházka lesem


Žádné komentáře:

Okomentovat