pátek 4. května 2018

Recenze: Tenisky Bobux

Když jsem před časem viděla u jedné z blogerek botičky Bobux, byla to láska na první pohled a těšila jsem se, až bude Viky zralý na své první pořádné boty, abych mu jedny "Bobuxky" pořídila. Když začínaly chodit holky, bylo léto a botičky mě tak netrápily, běhaly po venku bosé nebo v capáčcích. Viktorkovi jeho první krůčky vyšly na přelomu zimy a jara, takže skočil z domácích/nosících capáčků rovnou do pořádných bot.Boty jsem vybírala v eshopu Littleshoes.cz, který se zaměřuje na lehké ohebné botičky. Všechny nejsou vyloženě barefoot, ale nenajdete tu žádná těžká tvrdá kopyta. Myslím si, že je obchůdek ideální pro ty, kteří jsou stejně jako já někde na půli cesty mezi běžnou a barefoot obuví. Najdete tu botičky v rozumných cenových kategoriích a v moderních designech. Na eshop jsem narazila taky skrz ostatní blogerky, které sleduji a s nákupem jsem byla moc spokojená. Všechny botičky jim osobně projdou rukami, všechny osobně přeměří. Díky tabulkám velikostí a podrobným popiskům si můžete být jistí, že kupujete přesně to, co chcete. A za dva dny byly Viktorkovy první boty doma, dodání tak proběhlo rovněž na jedničku.

A konečně k botičkám :-) Viktorkovi jsem po dlouhém bádání vybrala Bobux teal/black beat z řady I walk. Zaujaly mě nejen barvou a vzhledem, ale taky odolnou špičkou. Značka Bobux si zakládá na originálním designu, což mě na jejich koupi nalákalo. Zpočátku jsem asi nejvíc váhala nad cenou, která je poměrně vysoká vzhledem k tomu, jak rychle dětem nožičky rostou, ale přesvědčily mě kladné recenze a fakt, že botičky jsou kvalitní a dobře se prodávají, protože se tak rychle neopotřebují.

Hned po rozbalení mě zaujalo precizní zpracování. Na první pohled jde vidět, že jsou vyrobeny pečlivě a z kvalitního materiálu. Nikde žádné lepidlo, vše je rovné a přesné. Botičky jsou úžasně lehoučké a ohebné. Zároveň ale udržují pevný kotníček. Špička je široká, takže se v ní prsty nemačkají. Nutno ale dodat, že Bobux vyrábí boty spíš pro úzká chodidla.Viktorek první dny nechtěl v botech udělat ani krok. Ač jsou lehoučké, tak oproti capáčkům přeci jen měl pocit "vetřelce" na chodidlech. Teď už se ale otrkal a botičky nosíme všude (zatím jiné nemá), takže jsou více jak měsíc v každodenním zápřahu ve městě, na hřišti, na odrážedle i na zahradě.Kromě ušpiněné podrážky na nich není používání znát. Špičky jsou vymyšleny opravdu dobře. Na nožičce pěkně drží a to i přesto, že jsem Viktorkovi vzala nadměrek 1,3mm počítaje s tím, že nějakou dobu v nich ujde jen pár krůčků a nožička mu rychle poroste.Botám toho nemám příliš co vytknout, snad jen to, že nemají vyndavací stélku. Na podrážce z vnější části je vyznačeno chodidlo, což si teda nejsem jistá, jestli je tam na ozdobu nebo pro případné přeměření, každopádně bych spíš uvítala vyndavací stélku pro lepší přeměření. Druhou věcí je, že se Vikymu v botičkách docela dost potí nožka, což je ale nejspíš způsobené genetikou a ne botami, protože mi tento fakt nikdo další, nosící tyto boty, nepotvrdil.

Shrnu-li to - boty odpovídají vyšší ceně a jsem s nimi moc spokojená. Vzhledem k tomu, jak rychle nastalo teplo, tak si jich bohužel moc neužijeme, jsou celkem teplé a vhodnější asi spíš na podzim, nebo jaro, které je opravdu jarem :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat