čtvrtek 31. května 2018

Recenze: Sportovní sandály Kamik

Nakupování botiček je pro mě noční můrou a na letní sezónu o to víc, protože děti potřebují několik druhů, abychom mohli pohodlně vyrážet do města i do přírody za každého počasí. Holkám se velikost nohy přehoupla přes třicítku a mám pocit, že tím se výběr bot výrazně snížil, máte to stejně? Boty už nemůžou být jen pohodlné, ale musí i dobře vypadat. Maruška odmítá nosit růžovou a Darinka by zase nejraději všechno, co se třpytí... No občas z toho šílím :-) Protože v pěkném počasí opravdu hodně chodíme, jezdíme na výlety a 20km túry u nás nejsou výjimkou, tak se sestava našich bot skládá z pohodlných tenisek, sandál k šatům, holin a sportovních sandál. Loni holky úspěšně donosily největší velikost naší oblíbené značky a letos jsme v tom zase na slepo.Před měsícem jsme dostaly možnost otestovat sportovní sandály značky Kamik. Tento typ bot u nás v botníku nemůže každý rok chybět, takže jsem s nadšením kývla. Značka pro mě byla neznámá.

Kamik je kanadská  rodinná firma zabývající se 120 let výrobou bot, v Evropě se můžete se značkou potkat od roku 1991. Líbí se mi na nich to, že se snaží jít s dobou a mají udržitelnou výrobu.
Darince jsem vybrala typ botiček SeaTurtle, jelikož do terénu považuji za nutnost mít uzavřenou oděru odolnou pevnou špičku a taky se mi líbí řešení zapínání na suchý zip okolo kotníku. Pata tak není krytá a lépe se vyklepou případné nečistoty. Zapínání lze regulovat podle potřeby. Možná si pamatujete z předešlých článků, že má Darinka problém s nožičkami a potřebuje pevnější boty. Právě oblast kotníku je problém, protože ji boty často dřely nebo byly moc volné.Hned po první procházce jsem ale věděla, že jsem pro ni tento typ vybrala správně. U Darinky člověk špatný výběr pozná brzy, protože začne více šmajdat a často zakopávat. Což se u těchto bot Kamik nestalo, tři suché zipy výborně plní svůj účel a noha krásně drží na místě, i když jsem vzala větší nadměrek. Velikost jsem vybírala na oficiálních stránkách výrobce a sedí přesně podle tabulek.

Sandály mají pevnou podrážku, která je jen trochu ohebná. Proto pokud jste vyznavači barefoot obuvi, tyto boty určitě nejsou ani kompromisní. Mně osobně do terénu přijde pevná podrážka lepší, když jdu v tenké podrážce, tak mě pak vždycky bolí nohy, ale je to samozřejmě individuální. Holky se v botách cítí komfortně a nemají žádné otlaky ani puchýře. Kladně hodnotím širokou, dostatečně prostornou špičku s odvětráváním, to je velmi dobře řešené a zatím jsem nepozorovala zpocené nohy, uvidíme, jak to bude v parném létě. Boty by měly být voděodolné a rychleschnoucí, což jsme zatím nezkoušeli.Celkově boty hodnotím určitě kladně. Kromě tužší podrážky jsem na nich neobjevila žádné mouchy a na výšlapech se zatím 100% osvědčily. Za pár měsíců ještě uvidíme, jakou mají odolnost, ale zatím jsou bez poskvrnky. Doporučená maloobchodní cena je 1099Kč, ale dají se sehnat už od 600Kč, což si myslím, že je příznivá cena. Provedení je určitě kvalitnější než známé levné značky a líbí se mi, že má firma vlastní design.

Botky pořídíte třeba zde:

Hudy.cz, náš model je zrovna se 40% slevou - https://www.hudy.cz/outdor_obuv_detska/?fCB=235
Mall.cz - https://www.mall.cz/znacka/kamik

Žádné komentáře:

Okomentovat