středa 18. dubna 2018

Soutěž o knihu Velká kniha zahradničení pro děti


Zima nám přeskočila do letních teplot, ale příroda se teprve probouzí. Pro spoustu z nás začíná práce na zahrádce a zapojit do ní i děti může být velká zábava.

Nakladatelství Práh vydalo krásnou knihu francouzských autorek Velká kniha zahradničení pro děti. Minimalistické originální zpracování v sobě ukrývá tipy pro každé roční období. Děti se v ní dozví všeobecné informace o rostlinách, ve kterém období co sadit, jak pečovat o zahradu, co kdy sklízet, jak si vytvořit cedulky s názvy do záhonku či osobní kalendář pro malého zahrádkáře.

"Každé z ročních období zahradníkovi přináší nové výzvy. Proto je tu praktická Velká kniha zahradničení pro děti, která s pomocí hravých ilustrací Elisy Géhin představuje všechny zásadní úkoly, se kterými se v průběhu roku malí i velcí zahradníci mohou setkat.

Velkoformátová kniha rozdělená na 4 části (jaro, léto, podzim, zima) učí děti, jak vypěstovat a sklidit svou první úrodu a mít z ní co největší užitek. Nabádá je ale také k tomu, aby svět odehrávající se na našich zahradách a balkonech více vnímaly a obdivovaly. Budou proto třeba pozorovat pohyb květin při měsíčku nebo se učit rozeznávat jedlé volně rostoucí květiny.

Z této knihy ovšem nebudou nadšené jen děti. Nabízí totiž velké množství tipů a rad zkušených zahradníků, které mohou být užitečné i pro dospělé zahrádkáře. Věděli jste například, že nejlepším opatřením proti slimákům, je vedle květiny položit kolečko okurky?"

Zalíbila se vám kniha a chtěli byste ji vyhrát?

Napište mi, co nejraději pěstujete na zahrádce (či balkóně/terase)!

Své odpovědi mi pište do komentářů pod tento příspěvek, nebo na Fb Matky na palubu pod příspěvek označený "Soutěž o knihu Velká kniha zahradničení pro děti"

Za veřejné sdílení na Fb vás do soutěže zařadím dvakrát.

Soutěžíme od 18.4.2018 do 25.4.2018 do půlnoci.

Poté vygeneruji jeden vítězný komentář, jehož autor získá knihu Velká kniha zahradničení.

Výhra bude zaslána pouze na adresu v ČR, děkuji za pochopení.

Do knížky nahlédnete níže.
15 komentářů:

 1. Pár let obdelavame pole a na něm zeleninu.Letos zkulturňujeme zahrádku, vysazujeme stromky a keře. Nově máme malý pářeník. Ač to vyžaduje s detma velke usilí, baví mě to všechno, ale nejvíc asi, když dcera objeví nějakou "obyčejnou kytku" někde v trávě.

  OdpovědětVymazat
 2. Předloni jsme se přestěhovali do většího bytu, kde byl konečně k mé radosti i balkon. S dětmi pravidelně pěstujeme bylinky (bazalka, meduňka, pažitka, petržel), zkoušeli jsme 2x rajčata (z toho jsme ale měli na balkoně pořádnou džungli) a letos testujeme jahody :-) Kvetoucích květin mám pomálu, protože jsem alergik, ale růžičku nebo levanduli vždycky dám.

  OdpovědětVymazat
 3. Pěstujeme na terase všemožné druhy bylinek a docela se nám daří :)
  vejvodova.adela_seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den, na zahrádce pěstujeme bylinky a pokoušíme se i o zeleninu avšak stále bojujeme s plevelem...

  OdpovědětVymazat
 5. Naše děti nejvíc miluji ovoce - kamčatské borůvky, jahůdky, maliny, ostružiny, třešně, hrušky, švetsky :-). Na jaře i pažitku. Já pěstuji ráda i jedlé plevely, bylinky, květiny, stromky, zeleninu...no prostě všechno. Říkala jsem si, že letos budu pěstovat pouze tři odrůdy rajčat, co jsem pěstovala a semenařila vloni... a jak jsem dopadla? Nakonec mám těch odrůd 12 a žádné F1 hybridy, ale samé specialitky :-D

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den! Pěstujeme byliny, rajčata, dýně, cukety, jahody a ovoce drobné a nově jsme vysadili sad. Inu věříme v budoucnost�� A dcerky se aktuálně starají o dva netřesky, tak nevím, zda jejich přepečlivé zalévání přežijí. Míša

  OdpovědětVymazat
 7. Já nejraději pěstuji cukety. Je vždy vidět výsledek, i když se člověk moc nestará. Naše děti nejraději pěstují melouny, ale bohužel ne vždy se nám pořádně urodí. kendice@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Mám ráda vše na zahradě, pěstuji bylinky, sázeli jsme stromky: jablíčkový, třešničkový, taky abychom měli nějakou tu švestičku, dále meruňky a broskvičku. Několik rybízu s různou dobou dozrávání, abychom měli rybíz co nejdéle a samozřejmě, že i hodně kytiček. Na domečku máme vždy převislé muškáty, teď nám hlavně kvetou tulipány, modřence a narcisy! Na zahradě je krása celý rok! :D

  OdpovědětVymazat
 9. hezký den :) my se k zahrádce dostaneme po nastěhování do domečku nejdříve za půl roku, ale vidíme to na všemožné bylinky - pažitku, mátu, levanduli....už se na to mooc těšíme :)

  OdpovědětVymazat
 10. Jahody a pazitku ;-)

  OdpovědětVymazat
 11. Mám hrozně ráda malé macešky nesmí chybět v truhlíku na oknech. A mám i záhon pomněnek moje nejoblíbenější. U našich na zahradě jsme s holkama vyseli hrášek a slunečnice tak uvidíme jestli se zadaří. market.berankova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 12. Dobry den, zahradnicime radi. Trileta dcera uz docela dost pomaha, nejradeji s trhanim kyticek. Pokud se na nas neusmeje stesti v soutezi, knihu poridime i tak. Dekuji za moznost si zasoutezit, mejste se krasne, Jirina
  jirina_bednarova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 13. My rajcata a okurky :) jsou nejvynosnejsi a ne moc narocne :))
  Lucie
  Competluc@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Hrášek, který pak se synem zobeme a zobeme. Mňam.
  katerinahonova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Nejraději pěstujeme bylinky. Dcerka už druhým rokem pomáhá pravidelně sadit (její řečí "zasadívat") a každý den chodí kontrolovat, jak se semínka vyklubala a ochutnává a očichává lístečky :)

  OdpovědětVymazat