úterý 17. dubna 2018

Přečteno: V pasti lží

Když napíšete bestseller, má to jeden velký háček. Ať už později vydáte cokoli, všichni to budou srovnávat, mít velká očekávání a nezblajznou vám jen tak něco. Z první knihy B.A.Paris, Za zavřenými dveřmi, o které jsem vám psala nedávno, jsem byla naprosto "paf". Knížka ve mně vyvolala tolik emocí jako žádná jiná a bezpochyby se zařadila mezi nejlepší, které jsem kdy četla. Na konci března vyšla v češtině autorčina další kniha, V pasti lží. Byla jsem na ni tak natěšená, že jsem ji přelouskala za jeden večer, děti ještě ani nestihly usnout. A... Je naprosto skvělá, troufám si i říct, že u mě trumfla i první knihu, Za zavřenými dveřmi.Cass žije spokojeným životem se svým manželem Matthewem. Tedy do oné osudné noci. Do chvíle, kdy si v bouřce rozhodne zkrátit cestu domů přes neosvětlenou lesní cestu. Se strachem a obavami projíždí lesem v hustém dešti, když na odpočívadle spatří stát auto a v něm sedět ženu. Zastaví, protože chce zjistit, zda je žena v pořádku. Ta však na její zastavení nijak nereaguje a Cass se po několika minutách, kdy usoudí, že nechce vylézat do hustého deště a navíc má na tomto místě strach, že jí může hrozit i nějaké nebezpečí, rozhodne z místa odjet. Druhý den však zjistí, že žena, kterou předchozí noc viděla, byla na stejném místě zavražděna. Cass začnou sužovat výčitky, nemůže z hlavy dostat myšlenku, že mohla ženu zachránit. Stydí se komukoli svěřit. Navíc má strach, že ji vrah mohl na místě vidět a může být jeho další obětí. Navíc to vypadá, že tato traumatická událost u ní rozjíždí předčasnou demenci, kterou trpěla její matka. Cass stále častěji zapomíná. Zapomíná, s kým si domluvila schůzku, jak se ovládají domácí spotřebiče, zapomíná, co kde nakoupila. A do toho jí neustále volá někdo, kdo ale po zvednutí sluchátka mlčí... Volá jí snad vrah? 

Příběh byl poutavý, velmi čtivý, zajímavě zpracovaný. Autorce se opět podařilo vtáhnout mě naprosto do děje a s napětím jsem očekávala, kam se všechno vyvine. Měla jsem několik tipů, kdo je vrahem, ale celková zápletka mě nakonec velmi překvapila.

Kniha Za zavřenými dveřmi byla hodně silná, zvrácená a místy na hranici absurdity, což vím, že pro hodně čtenářů bylo už "trochu moc". Oproti tomu je V pasti lží příběhem, který by se mohl stát komukoli z nás. Možná o to je děsivější. Moc se mi líbí, že autorka uchopila svou další knihu úplně jinak. Zatímco v první knize velmi brzy odkryje fascinující příběh a žene ho místy až do extrému, ve druhé knize čtenáře napíná zdánlivě obyčejnými strastmi manželství a udeří rozuzlením až v poslední části knihy. Nebojím se tvrdit, že V pasti lží osloví milovníky thrilleru i ty, kteří s tímto žánrem teprve začínají.

Za knihu děkuji Albatrosmedia.


Žádné komentáře:

Okomentovat