pátek 27. dubna 2018

Hrajeme si: Pexetrio plus Ptáci


Když jsem byla malá, měli jsme s dědečkem svoje hazardní chvilky. Mastili jsme žolíky, "člobrďo", kanastu, v kostky a taky pexeso. Hrálo se o knoflíky! Takové ty, co upadnou a nikdo neví z čeho, a tak je babička střádala do krabičky, kdyby se někdy hodily. Nám se hodily, a jak! 

Už dávno nejsem ta malá holka, ale tyhle všechny nesmrtelné hry u nás frčí stále. I když jsem si v dětství myslela, že mě dospělí schválně nechávají vyhrát, začínám o tom teď docela pochybovat. I přes mou soutěživou povahu mě totiž mé děti dokážou položit na lopatky. Ale já se nedám, a tak k nám nově přibyl vyšší level pexesa - Pexetrio

Pexetrio jsem měla v povědomí už nějakou dobu, ale nikdy jsem jej blíž nezkoumala. Máme velkou zásobu pexes, a tak jsem nechtěla pořizovat další. Jenže Pexetrio není jen tak ledajaké pexeso, a když jsem se o něj začala blíže zajímat, okamžitě mě nadchlo!
Jak už název napovídá, v Pexetriu hledáte trojice obrázků. Ty však nejsou stejné, ale spojuje je vždy jedno společné téma. Hra je proto o něco složitější, ale také se děti dozví spoustu nových informací hravou formou.

Pexetrio nabízí velké množství témat, díky kterým můžete najít právě to, co dítě baví. Já jsem pro holky vybrala Pexetrio plus Ptáci. Na pevných kartonových kartičkách je vždy vyobrazen pták, jeho hnízdo s vejci či mláďaty a pták v letu. Správnou trojici překontrolujete pomocí siluety ptáka v rohu, kterou obsahují všechny tři kartičky k sobě patřící. Balení obsahuje miniencyklopedii - brožurku, ve které najdete informace o všech ptácích ve hře a plakáty, podle kterých si můžete trojice překontrolovat, přiřadit ptáky ke správným názvům nebo je využít jako hrací pole pro hru loto-trio.

Nápad Pexetria se mi moc líbí, zpracování je krásné, realistické obrázky, kvalitní karton, pěkně uloženo v pevné krabici. Je určeno dětem 3+, ale zrovna naši ptáci jsou poměrně složití, a tak zatím hledáme trojice obrácené obrázky vzhůru, čteme si o nich a hledáme si je v atlasech, abychom si je dobře zapamatovali. Pokud máte menší děti, určitě doporučuji začít jednoduššími tématy, třeba medvídkem Baribalem.Za hru děkujeme www.ditipo.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat