úterý 24. dubna 2018

Čteme: Botanicum

Představte si, že by existovalo muzeum, které by bylo otevřené 24 hodin, 7 dní v týdnu, každý den v roce... Kam byste mohli ve dne v noci chodit obdivovat krásu, rozmanitost i podivuhodnost rostlin. Takovéto muzeum můžete mít přímo u vás doma! Na začátku roku vydalo nakladatelství Albatros pokračování skvostné knížky Animalium, tentokrát věnované říši rostlin. Kniha nese název Botanicum a je bezpochyby neméně skvostná. Pojďte s námi do ní nakouknout!
Za krásnými ilustracemi stojí, opět jako v knize Animalium, Katie Scottová. Kniha je doplněna texty Kathy Willisové. Formát 27x37cm a vysokogramážní stránky jí dodávají na výjimečnosti.Kniha je určena všem začínajícím vědcům, malým i velkým, zvídavým i hravým. Muzeum Botanicum je jedinečná publikace, který obsahuje spoustu fascinujících vědeckých faktů z řad všech rostlinných forem života. Ilustrace čtenáře doslova vtáhnou do roztodivné říše rostlin, kterou představí v celé její překvapivé a pestré kráse. Chvílemi dokonce kniha budí dojem, že vyobrazené rostliny žijí a pohybují se přímo před vašima očima…

Vstupte! …a nebudete litovat!!!


Knižní muzeum mě naprosto nadchlo a musím říct, že se tento nápad vydařil do puntíku! Kniha zaujala celou rodinu, včetně dětí 2 a 4 roky, které fascinuje především její velký, „schovávací“ formát. Rozměr ilustrací je úchvatný a nelze díky němu přehlédnout žádný detail vyobrazené rostliny, houby či jejich květů a plodenství.


Pokud knížku ještě doma nemáte, rozhodně doporučujeme knihovničku o tento klenot obohatit. Vedle neméně zdařilého muzea Animalium bude jen zářit!

Žádné komentáře:

Okomentovat