sobota 24. března 2018

Hrajeme si: Modelovací hmoty Jumping Clay vs Mad Mattr + SOUTĚŽ


Nekončící zábava, moře kreativity a nekonečně mnoho nápadů, to je modelovací hmota, plastelína, nebo chcete li modelína. Naše holky dostaly možnost vyzkoušet si nové modelovací hmoty, které zdaleka nejsou takové, jaké běžně známe. Každá je výjimečná a obě naprosto odlišné a to byla výzva! Že se budou holkám líbit, mi bylo jasné, protože rády tvoří cokoli z čehokoli a modelíny máme velkou spotřebu. Byla jsem tak hlavně zvědavá, jak obstojí v "rodičovské" zkoušce - jak moc se drolí, jak špiní, jak lepí, jak dlouho vydrží...

Modelovací hmota Jumping ClayJedná se o kreativní sadu, která obsahuje modelínu, ale také další věci k tvoření, včetně podrobného návodu. Není to běžná modelovací hmota. Dětem je přímo určeno, co mají modelovat, na výběr je mnoho druhů konkrétních témat, které krabičky obsahují. Samotná modelovací hmota se od té běžné liší hlavně tím, že je přímo určená k tomu, aby na vzduchu uschnula. Co si tak děti vyrobí, to později mohou využít i ke hře.


Já jsem pro holky vybrala sadu Jumping Clay - Pekárna - Čokoláda, jednak proto, že sadu využijí obě a taky proto, že jídlo využijí při hře v kuchyňce. Mezi sadami si přijde na své každý, jsou tu sady pro holky, pro kluky - zvířátka, jídlo, auta, dinosauři, postavičky. Sady jsou různě velké a přikoupit se dají také krabičky na uchování modelovací hmoty.

U každé kreativní krabičky najdete podrobný rozpis, co v ní naleznete. Zpravidla jde o několik pytlíčků se základními barvami modelovací hmoty. Ta se dá mezi sebou různě míchat, čímž získáte další odstíny. Dále obsahuje plastové tvořítko, kterým lze krájet i zdobit, papírový doplněk k dotvoření a podrobný návod, kde najdete nejen jak danou figurku vytvořit, ale také jak míchat barvy. Obsah krabičky se liší podle druhu.
A jaké jsou naše dojmy?

Jak jsem předpokládala, sada holky hodně potěšila a než jsem ji stihla nafotit, chodily se asi tak tisíckrát zeptat, kdy už konečně budeme tvořit 😀

Po rozbalení jsem byla překvapená, kolik se toho do tak malé krabičky vleze. Návod na samotné tvoření je v angličtině, ale doplněný fotkami a obrázky, takže jej lze dobře pochopit i bez překladu.Samotná hmota byla po otevření přilepená na stěnách obalu, tak jsem se trochu bála, že bude lepit, ale nakonec byla velmi jemná, nelepivá, měkká a poddajná, takže se s ní dětem velmi dobře pracovalo. Míchání barev mezi sebou pro získání lepšího odstínu nebylo pro děti úplně jednoduché, chtělo to je hodně dobře spojit hnětením, na což holky neměly úplně trpělivost. Ale s mou pomocí to zvládly. Některé odstíny trochu barvily ruce, takže jsme musely dávat pozor, ať si následovně neušpiníme světlejší odstíny. Práce s modelínou byla pro holky jednoduchá, dobře se z ní tvořily i ty nejmenší detaily a dobře drží dohromady, pokud ji nenecháte na vzduchu okorat. Po uschnutí je hmota lehoučká, jako by pěnová, vše dobře u sebe drží, nic se nedrolí.

Jumping clay nás určitě zaujala, holky tvoření moc bavilo. Mně se líbí, že je v krabičce vše promyšlené do detailu, a tak máme krásnou bonboniéru, na kterou jsou holky patřičně pyšné :-)

(KOUPÍTE ZDE)Mrkněte na krátké video našeho tvoření:Modelovací hmota Mad Mattr


Mad Mattr je pravým opakem modelíny Jumping Clay. V balení najdete jednobarevnou modelovací hmotu, se kterou děti mohou dělat naprosto cokoli. Na vzduchu nevysychá. Mad Mattr je spojení Chytrého kinetického písku a modelovací hmoty Bubber, což z ní činní jedinečnou hmotu pro tvoření.

Hned po rozbalení mě překvapila a to velmi mile. Povrch je sametový a suchý - Mad Mattr není nijak mastná. Je lehká, měkká a nelepivá. Můžu říct, že nás všechny doma nadchla. Vzala si ze dvou hmot to nejlepší, nešpiní, nijak nebarví, nemastí. Pro děti je samozřejmě nezávadná a díky tomu, že nevysychá, s ní mohou děti tvořit bez omezení.

Co jsme Mad Mattr otevřely, tak s ní holky denně tvoří, máme ji tak vyzkoušenou na všechny možné způsoby. Její konzistence je jako by "tekutá", takže z ní nelze vytvořit úplně vše, např. stojící zvířátko, dlouhé tenké části se prohnou. Hmota je ale výborná na detaily, nejrůznější vykrajování, vymačkávání. Máme doma několik kreativních sad s nejrůznějšími formičkami a tady dětem velmi vyhovuje nelepivá konzistence, díky které hmota hladce projde formičkou a nemusí se nijak dolovat.

Pořizovací cena jednoho balení je poměrně vysoká, ale díky tomu, že je hmota lehká, je jí v pytlíčku hodně - na plnohodnotné modelování naprosto v pohodě vystačí oběma dětem. Mad Mattr nevysychá a celkově si udržuje svou "kondici" i po mnohém používání, a tak vydrží opravdu dlouho.

Na výběr je několik barev a různé varianty s tvořítky: https://www.ditipo.cz/modelovaci-hmota-mad-mattr

Náš celkový dojem je určitě velmi kladný. Holky modelují velice rády, kromě různých panáčků vyrábí z modelíny i oblečení pro zvířátka, vaří z ní, vyrábí si šperky. Vyzkoušela jsem už hodně typů různých modelovacích hmot, ale u většiny mi vadilo drolení, barvení, mastnota či vysychání. Mad Mattr se zatím jeví ve všech ohledech naprosto dokonale a i když holky občas kousek hmoty někde utrousí, tím, že je nelepivá, tak jde lehce sebrat, nelepí na sebe špínu. Takže za nás palec nahoru!

(KOUPÍTE ZDE)

Mrkněte na fotky z našeho tvoření a za odměnu, že jste se poctivě prokousali až na konec této obsáhlé recenze, si dáme soutěž, co vy na to? ↓
*** SOUTĚŽ ***

Zaujaly vás tyto modelovací hmoty? Ve spolupráci s firmou Ditipo tu pro vás mám k vyzkoušení od každé modelovací hmoty jeden kousek.Napište mi, která sada značky Jumping Clay vás v této nabídce nejvíc zaujala: https://www.ditipo.cz/modelovaci-hmota-jumping-clay!

Svůj komentář zanechte pod tímto článkem (připište svůj email), nebo na Facebooku Matky na palubu pod příspěvkem označeným: "Soutěž o modelovací hmoty"

Za veřejné sdílení na FB vás do soutěže zařadím dvakrát. 

Soutěžíme o Modrou modelovací hmoty Mad Mattr - 283g, nebo o Kreativní sadu Jumping Clay - Ozdobné doplňky, ve které si děti mohou vytvořit vlastní šperky. 

Soutěžíme ode dneška, 24.3.2018 do příští soboty, 31.3.2018 do půlnoci. 

Poté vygeneruji dva vítěze, každý získá jednu hmotu náhodným výběrem. 

Výhra bude zaslána pouze na adresu v České republice, děkuji za pochopení.


35 komentářů:

 1. dobrý den, tak mě zaujaly hmoty celkově!nejvíc mě baví asi ty beznávodové - prostě barevná hmota, aby se děti mohly vyřádit ve vlastní fantazii ( moje neteř hodně lpí na tom, aby měla vše podle návodu a pak je z toho nešťastná, tak jí nenápadně podsouváme takové hry podporující vlastní kreativitu) no a bonbonky jsou boží :) cervenkova.barbora@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Když budou ty Velikonoce,tak tematicky Farma Králíček. Myslím,že dcerce by se to líbilo. Akorát mám strach,aby je nechtěla jíst, ujida potají i plastelínu. Kaca M. horakol_volny.cz

  OdpovědětVymazat
 3. nemohu se rozhodnout, která sada se mi líbí více, takže je mi zcela jedno, kterou bych si měla vybrat, obě potěší jichova19@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Sada modelovací hmoty - Policejní stanice. witlucie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 5. pekárna- čokoláda nebo pekárna- svačinka?..toť otázka:D marcrazy@centrum.cz a na fb sleduji jako libuska.krizova :)

  OdpovědětVymazat
 6. U nás jednoznačně bud to hasiči a policejní stancie nebo obě verze pekárny .-)

  OdpovědětVymazat
 7. Mě nejvíce zaujal Maltézský psík :)
  cumanelka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 8. Za nás určitě hasičská stanice ;-) sdílím na fb jako Renata Ševčíková (PavlikovaRenata@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 9. Pro kluky určitě policejní stanice, michel.ova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. No mě to zaujalo celkové, ale syna by nejvíce bavila hasičská stanice, je do hasičů blázen :)
  Děkuji, Katka
  Katka.sramkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 11. Líbí se mi sada na výrobu "čokoládových bonbónků", lze je pak využít třeba v kuchyňce, ale více mě zaujala spíš hmota Mad Mattr, měla jsem možnost ji vyzkoušet u kamarádky a jak se jí jednou dotknete, nemůžete přestat :D. Díky za soutěž, Romana. E-mail: ducky123@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Jelikož u nás už druhý rok frčí dinosauři, tak by se nám hodil Dino set- stegosaurus. eliskasillingova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 13. Nás zaujalo pekárna čokoláda, výrobky by dcera použila ve své kuchyňce. Kvetahan@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Farma s králíčkem pro E lišku a Hasičská stanice pro Filípka ☼

  OdpovědětVymazat
 15. dceři se nejvíce líbí prasátko a potom zajíček
  xkrubova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 16. Nejvíce nás zaujala Hasičská stanice
  nikyta159@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Farma-Kravička je krásná! :-) jarcca056@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. u nas určitě hasičská stanice, tatinek je hasic, takze u nas jednoznacne tema cislo jedna, Rmarci@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 19. určitě policejní stanice :) schulzova.aneta@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Dobrý den, mě zaujala Farma - Kravička. Jinak se mi líbí všechny. Můj E-mail je: pavlusi-ia@seznam.cz Děkuji

  OdpovědětVymazat
 21. Mě zaujaly jak bonbóny, tak svačinka, kvůli další použitelnosti v kuchyně. Jinak krásné jsou všechny a i když nevyhrajeme nějakou si pořídíme.e-mail:Irena.myslikovjanova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Nejvíce nás zaujala Farma - Králíček, je to oblíbené zvířátko našich dětí. Martaa.K@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 23. Nejvíc mě zaujala sada Sada modelovací hmoty - Ozdobné doplňky . Ta by se naší Nelince moc líbila.
  zhalickova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 24. Dobrý den, Sada modelovací hmoty s tématem - Policejní stanice. Děkuji svaneckova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 25. Dobrý den,všechny sady máte nádherné..Naše díte nepohrdne,ničím,ví jak drahé hračky jsou.
  Co,by se malému opravdu líbílo??? Moc hezká je policejní stanice,hasičská stanice,Farma-Králíček..
  To je to pravé na Velikonoce
  Děkuji...Štěka-zdr.sestra

  OdpovědětVymazat
 26. Modelína je u nás velmi oblíbená a dcerka by si s ní určitě vyhrála. Líbila by se jí Savana - žirafa
  andrea.petrov@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 27. U nás by to byl určitě kinetický písek, obě děti ho mají moc rádi. V těsném závěsu by se nejspíš umístila jakákoliv modelovací hmota a zvířátkovské pexetrio.
  Díky za krásnou GA
  Jana
  janazdvihalova()gmail.com

  OdpovědětVymazat
 28. Mojí čtyřletou dceru zaujala sada modelovací hmoty - Policejní stanice a líbí se jí Savana - Lev.
  Petka.z@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 29. Nejvíce mě zaujala tato hasičská modelovací sada, protože syn miluje hasiče https://www.ditipo.cz/produkt/mesto-set-hasicska-stanice. Můj e-mail je nohelova@post.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Dobrý den, mně se nejvíc libí Farma-Kravička :) miriamajurovata@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 31. Synek ma rad hasice, tak je to jasne. Barbora.stastna@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 32. Policejní nebo hasičská stanice.
  Jana.koloma@email.cz

  OdpovědětVymazat
 33. Tak u našeho syna by na 100% zabodovala Policejní a Hasičská stanice :-)
  jaaaruskaaa@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 34. Líbí se nám s dcerkou sada modelovací hmoty - Ozdobné doplňky :-)
  Soniiik15@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 35. Pro naše holky by byla nejlepší ta jednobarevná modelovací hmota!misa.sigmund@centrum.cz

  OdpovědětVymazat