sobota 31. března 2018

Čteme: Mýty a předsudky o zvířatech


Život je plný předsudků a o těch ze zvířecí říše vyšla v nakladatelství Albatros krásná kniha Mýty a předsudky o zvířatech. Možná je vám její obal povědomý, protože kniha od Pavly Hanáčkové a ilustrátorky Linh Dao se na blogu neobjevuje poprvé, loni jsem vám představila krásnou knihu Nečekaná přátelství, ve které se děti dozvěděly o soužití mezi zvířaty. V knížce, kterou vám představím dnes, děti najdou spoustu zvířat, o kterých odpradávna panují nejrůznější předsudky. Kde je ale pravda? V knížce Mýty a předsudky o zvířatech 😊.Je netopýr krvelačným upírem? Je osel opravdu hloupý? Strká pštros hlavu do písku? Jsou prasata nečistotná zvířata? Bojí se sloni myší? Nosí černé kočky smůlu?

O tom všem se děti dočtou v této krásné knížce, která boří dávné mýty, které mezi lidmi kolují. Zvířatům mnohdy my lidé křivdíme, často jsou však velmi chytrá a čistotná.

Mýty a předsudky o zvířatech je další nádhernou knihou do knihovničky pro ty, kteří přírodu milují. Stejně jako předchozí kniha Pavly Hanáčkové, i tato je psána odborněji, ale srozumitelně pro děti. Obsahuje krásné veselé ilustrace, je stručná a přehledná a informace osloví i rodiče. Moc se mi líbí zpracování netradičních a zajímavých témat, a tak není divu, že se kniha zařadila velmi rychle mezi bestsellery.

Pojďte s námi do ní nakouknout!

1 komentář:

  1. Krásná kniha, až bude syn trochu větší, rozhodně ji plánujeme do knihovničky :) A stejně tak tu s nečekanými přátelstvími

    OdpovědětVymazat