pátek 19. ledna 2018

Srandičky pro vodníčky


Je večer a mně už se klíží oči. Děti to mají naopak. Po celém dni, kdy byly víc než energické, jejich aktivita se soumrakem ještě vzroste. Však to všichni znáte, co? Jako správná krkavčí matka se těším, až budou ratolesti spokojeně oddychovat pod peřinou. Nicméně moc dobře tuším, že předtím mě čeká ještě pořádný boj. Světýlko na konci tunelu mi dodává napuštěná vana, díky které mám celých deset minut na nachystání pyžámek a rychlý úklid.

"Mamí a co nám dáš dneska do vany?" zvědavě se ptá Maruška. "Viktorka!" odpovídám pohotově a koukám, jak se holky mračí. "My jsme myslely hračku!"

Dneska teda budete koukat, příšerky!

Naše standardní koupací výbava čítá:

2 reklamní kačenky
sadu kelímků
vanolepky
a mýdlové pastelky - těch máme asi deset, ale samozřejmě že se každý večer hádají o jednu barvu.

Největší zábavou je poslední dobou pěna. Hodně pěny! Což se úplně neslučuje s mým používáním přírodní kosmetiky, ale tady mhouřím oko, protože si sama pamatuju, jak jsme milovala hory pěny, kterou mi babička dělala z březového šamponu. Víte, kolik obrazců se v ní skrývá? A kolik pěny můžete nacpat do mokré žínky? Jaké to je mít bílý plnovous? A co takhle rozfoukat obláčky?

A to takhle kápnete na dno vany trošilililinku pěny a na tu kapičku pustíte proud sprchy. Docela rychle to v koupelně začne být jako v pohádce Hrnečku, vař!, kdy se stačí zapovídat s manželem a ta hora pěny začne z vany přetákat. To je chvíle, kdy už do ní holky skáčou šipku, přestávají vnímat a jedou na vlně fantazie... A já jdu rychle uklízet, chystat pyžámka a taky hadr na vytírání 😂


Občas jim vodní radovánky zpestřím šumivou koulí, novou houbičkou, občas jim tam spadne kocour, který je milovník vody 😸 A teď jsme objevili taky kouzlo bublinkové koupele s bublifukem od Hipp. Znáte? Zatím jsem na ni narazila jen v drogerii DM. A moje dětské srdce zaplesalo. Kdo by nemiloval bublifuk?


Ale popravdě jsem si úplně neuměla představit, jak to funguje. U nás většinou bublifuk dřív, než vyfoukaný, je rozlitý na zemi. Navíc ve vodě bude víc než lákat k ponoření.

Bublinková koupel má chytře uděláno dvojí víčko. Do prvního nalejete trochu pěny, druhé má na sobě foukátko. Pokud tak dítě něco rozlije, je toho jen trochu a ve vodě se to přetvoří na pěnu. Koupel hodně pění, takže stačí malé množství a dítě má rovnou dvojí radost. 

Nenapadlo by mě, jak skvělá vodní zábava může být bublifuk :-)

Bublinková koupel není sice přírodní, ony ty přírodní věci ani příliš nepění, ale je samozřejmě dermatologicky testovaná přímo pro kůži našich nejmenších, neštípe v očích, složení je bez živočišných složek a nenajdete v něm žádné parabeny, silikony ani parafíny. 

Bublinkovou koupel doporučují 3 ze 3 Kekrťat! 😛


Žádné komentáře:

Okomentovat