neděle 28. ledna 2018

Recenze: Elastický šátek Wuti Wrap

Před prázdninami jsem se zapojila do testování zajímavého šátku Wuti Wrap. Nevím, jestli už jste objevili možnost testování různých šátků, ale pokud uvažujete nad jeho pořízením a nevíte si úplně rady, tak na facebooku můžete najít různé skupinky, ve kterých kolují šátky k ozkoušení. Nevýhodou bohužel je, že jsou čekací lhůty celkem dlouhé, protože je zájemců hodně.

Do testování Wuti Wrap jsem se pustila čistě ze zvědavosti, protože jsem vůbec netušila, oč jde a jelikož je Viktor pravděpodobně mé poslední dítě, tak jsem si říkala, že vyzkouším, co se dá. A dopadlo to tak, že se mi Wuti Wrap zalíbil natolik, že po pár dnech testování už jsem měla na cestě svůj vlastní 😄

Wuti Wrap se řadí k elastickým šátkům, ale rozhodně se s těmi běžnými nedá srovnávat. Je z velmi pružného, ale zároveň pevného materiálu. Pro představu - látka mi připomíná skákací plochu na trampolíně. Mrzí mě, že jsem neměla šanci jej otestovat na malém miminku, protože bych tu ráda sdílela i takovou zkušenost. Viktorek měl na začátku testování 5 měsíců a bylo to období, kdy se mi začínal v normálním šátku hůř nosit, protože už tolik nespal a pevný šátek se mu nelíbil.Měla jsem načteno, že elastické šátky jsou vhodné pro první týdny, tak do 6 kg. Wuti Wrap sliboval nosnost od 3,5kg do 15kg, vhodnost do zhruba 9 měsíců věku dítěte. Popravdě jsem si od něj už při téměr 8kg Viktorka příliš neslibovala. Ale hned po prvním uvázání mě velmi mile překvapil svou pohodlností a že jsem Viktorkovu hmotnost na sobě téměř necítila.

Wuti Wrap se váže jako kříž s kapsou ven, přičemž jej díky veliké pružnosti můžete na sobě připravit hodně na pevno a dítě potom do něj posadíte. Kdo nikdy nezkoušel vázat kříž s kapsou ven, k šátku je přiložený podrobný návod, případně jsou přímo k Wuti Wrap i videa na youtube. Pro mě osobně bylo navázání velmi jednoduché.

Šátek při nošení jemně pruží, což miminko rychle uspává. Díky elasticitě se látka přizpůsobí jak miminku, tak vám, takže mi bylo nošení opravdu příjemné. Přes ramena se popruhy nosí roztažené a můžu říct, že tento šátek rozloží váhu dítěte mnohem lépe než šátek klasický. Mezi další klady tohoto šátku mohu přidat hmotnost, neváží téměř nic, prodává se v praktickém látkovém pytlíčku a v tašce zabere minimum místa. Proto jej velmi ráda nosím ke kočárku a na cesty. V létě jsem navíc ocenila prodyšnou tenkou látku a rychlé schnutí po vyprání. Prát jej můžete v pohodě na 40 stupňů. Šátek si neustále drží svůj tvar. A v neposlední řadě má nenápadný a lichotivý vzhled. Můj manžel (který ani nepoznal, když mi k šedému šátku přibyl tyrkysový), pokaždé, když mě s Wuti Wrap vidí, tak mi ho chválí. A je pravda, že i mně se na těle moc líbí, protože imituje tričko. Cenově je taky příznivý, dá se sehnat za 1000kč, bazarový i za polovinu. Kdyby šátek hodnotil Viktorek, určitě by pochválil pružnost šátku. Rychle zjistil, že když v něm začne poskakovat, tak šátek skvělé péruje.Samozřejmě má ale také svá negativa. Co mi na něm vadí asi nejvíc, je klouzavý materiál. Jednak má tendenci rolovat se na ramenech, když zvedáte ruce nahoru. A pokud už máte aktivní dítě, tak musíte sem tam během nošení zkontrolovat, zda je roztažená látka mezi nožkami. Když Viktor spí, je mi nošení velmi příjemné, ale když je vzhůru a já jej potřebuji nést, tak už zjistil, že elastický šátek v pohodě natáhne a začne se v něm naklánět dozadu. Což už není moc bezpečné a je to hlavní nešvar elastických šátků. A zatímco v půlroce jsem si ještě uměla představit delší tůru s dítkem ve Wuti Wrap, teď jej využívám když je Viktor ospalý nebo na kratší trasy, kde jej mohu případně přidržovat rukou. Takže těch 9 měsíců uváděných výrobcem podle mé zkušenosti sedí.

Celkově můžu říct, že jsem se šátkem hodně spokojená. Za málo peněz hodně muziky, mrzí mě, že jsem jej neobjevila dříve. Teď už je mi celkově příjemnější nošení v ergonomickém nosítku než v jakémkoli šátku. Ale Wuti Wrap si zatím nechám, myslím si, že jej minimálně ke kočárku využijeme ještě pár měsíců.

---

Vsuvka na závěr, recenzi jsem psala, když bylo Viktorkovi 9 měsíců, objevila jsem ji v konceptech, kde čekala na vložení fotky, ups. Teď je mu 13 měsíců, váží přes 9kg. Už ho téměř nenosím a když, tak v ergonomickém nosítku. Wuti Wrap ale stále využívám třeba do obchodu, jako nouzovku, když se Vikymu nelíbí v kočárku a zatím ho schovávám i na dovolenou k moři, kde si myslím, že jej využiju na poponášení, do horkého počasí bude jistě příjemnější než neprodyšné nosítko a taky jeho údržba při případném ušpinění bude mnohem jednodušší.

Žádné komentáře:

Okomentovat