čtvrtek 4. ledna 2018

Přečteno: Temné hlubiny

O Vánocích jsem si předsevzala, že se konečně vrhnu na všechny knížky, které už tak dlouho toužím přečíst. A jak už to tak bývá, nestihla jsem skoro nic. Ale přeci jen jsem se jeden večer hecla a dala se do čtení knížky Temné hlubiny od Roberta Bryndzy, která vyšla v nakladatelství Grada. Nemohla jsem se od ní odtrhnout až do ranních hodin a dala ji na jeden zátah. Znáte? Četli jste některou z jeho knih?Robert Bryndza pochází z Velké Británie, ale se svým manželem žije na Slovensku. Prodal již přes 2 miliony knih, které byly přeloženy do 27 jazyků. Robert píše romány pro ženy, ale také velmi úspěšné thrillery s hlavní hrdinkou detektivkou Erikou Fosterovou.

Ke mně se dostal právě třetí díl s Erikou Fosterovou, Temné hlubiny, který se sice místy odkazuje na předchozí díly, ale děj na ně není vázán.

Po 26 letech se na dně zatopeného lomu najde kostra malého dítěte, která patří 7 leté holčičce. Ta se ztratila jen kousek od domova v roce 1990 a nikdy se nenašly důkazy, které by vedly k jejímu nalezení. Případ je znovu otevřen a ujme se ho právě Erika Fosterová. Jak si poradí s více než čtvrt století starým případem? Objeví se několik téměř zjevných podezřelých, ale nakonec všechno bude jinak...


Knížka mě pohltila hned od začátku, začíná krátce v minulosti, poodhalí kousek příběhu, ze kterého však vůbec není jasné, jak se vše bude vyvíjet dál. Následně přeskočí do přítomnosti a až téměř do konce není vlastně jasné, kdo z podezřelých je na vině. Samozřejmě neprozradím pointu, nicméně mě trochu mrzí, že poté, co je odhaleno, co se stalo, je již závěr předvídatelný, což je škoda. Líbila by se mi i větší propracovanost psychologie postav. Nicméně jako celek knížku hodnotím velmi kladně, poutavá, čtivá, netuctový příběh, který čtenáře od začátku vtáhne.

Pan Bryndza byl pro mě neznámým autorem, ale určitě se rychle zařadil mezi mé oblíbené a už se těším, až se vrhnu i na předchozí díly a až u nás výjde pokračování.

Za knížku děkuji nakladatelství Grada.

Žádné komentáře:

Okomentovat