úterý 23. ledna 2018

Čteme: Tajemní tvorové

Čtení pohádek je u nás v poslední době velkou výzvou, protože je Viky neposeda a jen tak v klidu nás nenechá. Večerní čtení je na tátovi a já se přes den více přikláním ke knížkám, které se dají prohlížet a nevadí tak, že nás Viky co chvíli přerušuje.

Dnešní tip je na knihu, která je psaná formou deníku. Určená je spíš starším dětem, cca od 8 let. Naše holky z ní jsou nadšené, ale je fakt, že víc záživná je určitě dětem, které jednak umí samy číst a deníkové zápisky jim tak dávají větší smysl a taky se při čtení hodí zeměpisné znalosti.  Našim rampepurdám se ale líbí i fascinující informace o tajemných tvorech a knížku máme přečtenou už nejméně pětkrát.

Kniha Tajemní tvorové, jak už jsem uvedla, je psána formou deníku dívky, která přijede na prázdniny k prarodičům a na půdě najde zaprášenou krabici, díky které zjistí, že byl dědeček v klubu kryptozoologů, tedy vědců, kteří pátrají po neobjasněných tvorech. Rozhodne se poprosit dědečka, aby se společně vydali na objevnou výpravu.
Každý zápisek začíná indiciemi, podle kterých má za úkol poznat, do jaké země jede, pomocí zážitků zjistí děti různé zajímavosti o dané zemi a konečně i odhalí příběhy tajemných tvorů, podle čeho domněnky o nich vznikly a jak je můžete najít. V knížce děti najdou bájného červa olgoje chorchoje, Yettiho, Čupakabru, tvory hlubin či tajemné tvory Afriky.

Deník je moc hezky zpracovaný, ilustrace jsou reálné (dá li se tomu tak říct u smyšlených tvorů), nijak děsivé. Kniha Tajemní tvorové imituje včetně obálky opravdový deník, najdete v ní nalepené fotky, poznámky, kresbičky, výstřižek z novin apod. Čtení je poutavé, stručné, věcné. Ocenila bych více tvorů, chybí mi tady klasika, jako je Lochnesska.

Za knížku děkuji Albatrosmedia.cz.

P.S.: Čupakabra bydlí u nás! Opatruje maroda v posteli, mrkněte na poslední fotku 😅Žádné komentáře:

Okomentovat