sobota 13. ledna 2018

Čteme: Dílnička u Šesti pružinek


Kniha Dílnička U šesti pružinek, která vyšla v druhé půlce října, je poslední závan Vánoc na blogu. Přiznávám, že recenze přichází lehce s křížkem po funuse, ale zásob vánočních knih není nikdy dostatek a za pár měsíců se bude opět hodit.

Autory knihy jsou Marek Hladký a Jitka Hladká, ilustrovala ji Anna Špirhanzlová. Kniha vyšla v nakladatelství Grada Publishing pod značkou bambook

Uvnitř knihy najdou malí čtenáři na celý advent 24 malých omalovánek k vybarvení a celkem 16 kapitol adventních příběhu z říše skřítků. Je škoda, že i pohádek není 24. 

Jestli máte rádi milé a laskavé příběhy, je tato kniha to pravé ořechové. Celá je vánočně laděná. Společně se skřítky z dílničky U šesti pružinek, kde se vyrábí postýlky pro sladký spánek, projdou děti od adventní neděle k adventní neděli, od svíčky k svíčce, od pohádky k pohádce. Se skřítky se dočtou se o Vánocích, o Mikuláši, sněhové vločce a nakonec pomůžou rozzářit očka malé holčičce Juditce. 

Knížka mi připomíná svět dětskýma očima a i když je o skřítcích, umím si na jejich místě představit děti, které se těší na Vánoce a mají spoustu zvídavých otázek. Možná nepatří mezi ty, ze kterých vám spadne čelist nad originalitou a nečekanými zvraty, zato jsem se u čtení našim holkám pořád usmívala a měla takový ten hřejivý pocit, co k Vánocům patří! Dílnička U šesti pružinek tak skvěle doplnila naši knižní vánoční sbírku! 
Žádné komentáře:

Okomentovat