středa 10. ledna 2018

Čteme: Čtení před spaním

Pamatujete si, jakou knížku jste si jako první v dětství přečetli úplně sami? Moje první knížka byla Ferda Mravenec od Ondřeje Sekory. Dodnes si pamatuji ten pocit vítězství, když jsem dočetla poslední stranu. Knížka měla spoustu obrázků, text byl psán velkým písmem, příběh byl poutavý a zároveň nepříliš dlouhý. Toto jsou takové základní vlastnosti, které by podle mě měla splňovat kniha pro první čtení pro děti. Jedna z nejhezčích takových knih, které se mi dostaly do rukou, je knížka z nakladatelství GRADA Publishing Čtení před spaním od Ivanky Melounové.

Tato  knížka obsahuje 16 originálních pohádek, které si děti mohou přečíst (nejen) před spaním. Jednotlivé pohádky jsou krátké a napsané tak, aby děti zaujaly, dobře se jim četly a zároveň je motivovaly k samostatnému čtení.


Autorkou něžných ilustrací je výtvarnice Veronika Kubáčová. Právě ilustrace na titulní straně knihy mě zaujaly na první pohled. A po otevření knihy jsem zjistila, že jsou krásné nejen ilustrace, ale i příběhy, ve kterých láska překoná nesnáze a dobro vítězí nad zlem.
Za nás knížku určitě doporučuji. Pokud máte dítě, které již projevuje zájem o písmenka a o čtení, je tato knížka dobrou volbou pro snadnější a hlavně zábavné první čtení.  

Žádné komentáře:

Okomentovat