úterý 5. prosince 2017

Vánoce na palubě: Knížky pro děti i pro dospělé

Bylo mi asi 14, když jsem pod stromečkem nenašla jedinou knížku. Tehdy jsem poprvé byla na Vánoce trochu zklamaná. Klidně bych mohla dostávat jen knížky a byla bych šťastná. Máte to někdo taky tak?

Takže se určitě nedivíte, že na blogu je co do počtu článků nejpočetnější kategorií záložka Knihovnička, kterou nám pomáhá plnit i náš partner Albatros media. A v naší výzvě se můžete těšit rovnou na 10 knih a to ne ledajakých! Pečlivě jsme pro vás vybíraly ty nejzajímavější a věříme, že nešlápneme vedle. Výherci se v každém balíčku mohou těšit na jednu knížku pro děti a jednu knížku pro dospělé. Jste zvědaví, co tam objevíte? Dneska vám představíme první dvě knihy.

Hned v prvním balíčku čekají naši výherkyni, kterou už známe, tyto knížky:


Zlatá klasika, Carl Barks a auta v Kačerově

Disneyho Kačerov je unikátní svět sám pro sebe a každý autor přispěl k jeho rozvoji. Nejvíce však legendární Carl Barks, tvůrce strýčka Skrblíka, Gusty, Rafanů a dalších oblíbených postav. Jediná kniha nedokáže zachytit pestrost jeho tvorby, proto je tento díl zaměřen na automobily v Kačerově. Barks rád karikoval současné události a auta jsou vděčné téma, symbol společenského statusu. Výběr automobilů kačerovských obyvatel také napovídá mnohé o jejich osobnosti.

Specialistka

Bývalé agentce na útěku před někdejšími zaměstnavateli nezbývá než vzít ještě jeden případ, aby očistila své jméno a zachránila si život. Jen málo lidí ví, že pracovala pro vládu Spojených států. Pro oddělení tak tajné, že nemá ani vlastní název. Coby výjimečná specialistka představuje zároveň jedno z nejtemnějších rizik. A tak když její zaměstnavatelé usoudí, že je pro ně nebezpečná, bez varování po ní jdou. Dávno nemá šanci být dlouho na jednom místě nebo používat stejné jméno. Oddělení už zlikvidovalo posledního člověka, kterému snad mohla důvěřovat. Ale ona stále ví cosi, co ji ohrožuje. Prostě ji chtějí mrtvou a brzy. Pak jí její bývalý šéf nabídne možnost úniku a asi jedinou šanci vymazat ze svých zad obří terč. Znamená to však přijmout ještě jeden úkol. Jenže informace, kterou obdrží, její situaci ještě zhorší. Zatímco se odhodlává postavit se všemu čelem a připravuje se na nejtěžší boj svého života, zjišťuje, že postupně podléhá muži, který pravděpodobnost jejího přežití jen komplikuje. Škála jejích možností se rychle zužuje a ona musí zapojit všechny své výjimečné schopnosti takovým způsobem, o jakém se jí dosud ani nezdálo. Stephenie Meyerová pro tento napínavý román vytvořila vášnivou a fascinující hrdinku se speciální sadou dovedností. A opět ukazuje, proč je jednou z nejprodávanějších autorek na světě.


Tak co říkáte na dnešní výběr? Další pecky představíme zase příště :-) 


Žádné komentáře:

Okomentovat