pondělí 18. prosince 2017

Hádanky na cesty

Zažili jste někdy úmornou, nekončící cestu vlakem nebo autem s dětmi? Já ano, a proto jsem vděčná za jakýkoli smysluplný nápad na nějaké zábavné aktivity na cesty pro děti. Jednou jsem ve vlaku v dětském kupé potkala maminku se synkem, na kterých bylo vidět, že jsou to už ostřílení cestovatelé. Všechno, co měla ta maminka nachystáno, mělo nějaké opodstatnění. Chlapeček měl ke svačince kousky ovoce, pečivo a čistou vodu. Žádné sladkosti, ani džusíky, aby dítě nemělo zbytečně moc energie, protože to ve vlaku není úplně tak žádoucí. Ke hraní měla připravenou igelitovou tašku s legem, se kterým si kluk (i s těmi mými kluky) hráli skoro hodinu. Pak maminka vytáhla opravdu zajímavou hru. Byly to takové kartičky z tvrdšího materiálu, na kterých byly různé hádanky. Na kartičky se dalo psát a díky lesklému povrchu to šlo zase smazat. Moc mě to zaujalo a když jsem viděla, jak jsou děti nadšené, řekla jsem si, že tohle prostě musíme mít.
A proto máme doma Hádanky na cesty od Albi. Součástí této aktivity je 42 kartiček, které jsou k sobě připnuté plastovým šroubem a jeden mazací fix. A jak se to hraje? Na každé kartičce jsou různé úkoly, které dítě postupně plní. Jsou tam úkoly různě zaměřené, dítě bude malovat, počítat, psát, přemýšlet a řešit různé zapeklité záhady. 
Hádanky na cesty můžete zakoupit ve čtyřech různých variantách rozdělených dle věku dětí.


Zvířata pro děti od 3 let
Pohádky pro děti od 4 let
Život ve městě pro děti od 5 let
Malý detektiv pro děti od 6 let.Nejen že kartičky děti zabaví na cestách, ale je to i smysluplná aktivita, díky které si děti rozvíjí koncentraci, pozornost, paměť a logické myšlení.


Můžete se podívat i na video:


Žádné komentáře:

Okomentovat