neděle 5. listopadu 2017

Viktorkovy první boty


Ani jsem se nenadála a Viktorkovo první obutí je tady! Viky ještě nechodí, ale už obchází nábytek jako nic, začíná se pouštět, takže samostatné chození na sebe určitě nenechá dlouho čekat. Zatímco holky (obě letní) si k prvním krůčkům došly pěkně s bosou nohou, u Viktorka padlo řešení prvních botiček, respektive capáčků, už teď. S podzimem u nás začalo být chladno od podlah a hlavně jsem začala řešit, co Viktorkovi obout, když ho budu v zimě venku nosit. Sháněla jsem kvalitní teplé capáčky a největší kritérium bylo, aby nepadaly z nohy.

A tak k nám dorazily dvoje boží capáčky značky Carozoo od capacky.com. Na doma dostal Viktorek klasický střih, jaký jsem měla i u holek. A ze zimních capáčků jsem naprosto nadšená!Něco málo o našem obouvání jsem vám psala nedávno. Pro miminko, které se učí chodit, jsou pro mě kožené capáčky jasná volba. Kůže je mi jako materiál velmi sympatická. Capáčky jsou díky ní měkké a tvárné - přizpůsobí se nožičce. Miminko přes tenkou podrážku cítí, po čem chodí, takže nožička není pasivní. A i když stále slýchám, že by dítě mělo mít pevnou patu, tak i z osobní zkušenosti se přikláním k tomu, že dítě, které si chůzi teprve osvojuje, potřebuje mít nožičku co nejvíc volnou.


Výběr zimních capáčků není jednoduchý. Kromě předpokladu, že mají dítě zahřát, jsem potřebovala najít takové, které nesklouznou z nožičky, ale zároveň se budou dobře obouvat a v případě potřeby se v nich bude dát i capkat - například ve školce či v kavárně, kde Vikyho potřebuji odložit. A v neposlední řadě jsem řešila i vzhled. Mám ráda střídmé barvy, nechtěla jsem žádné obrázky a chtěla jsem střih jako botičku.

Zimní capáčky Carozoo splňují vše. Díky zapínání na suchý zip se dají stáhnout podle nožičky miminka. Po stranách nejsou sešité, takže se dají při obouvání roztáhnout na maximum a i malé tlusté chodidýlko do nich zajede raz dva. Uvnitř celého capáčku je plyšový chloupek. Capáčky jsou naprosto měkké a ohebné.Zima zatím ještě neudeřila, takže to hlavní testování nás teprve čeká, ale zatím jsou mé dojmy naprosto kladné. Capáčky drží na nožičce bez hnutí a i bez dalšího zakrytí měl teď Viktorek nohy teplé. Viky je ve fázi, kdy střídá neustále lezení s chůzí okolo nábytku, takže potřebuje komfort nejen ve stoje, ale i když dá chodidla do stran. Capáčky mu nijak nepřekáží a na noze si jich vůbec nevšímá. A co oceňuji, že ani při lezení se nám zatím neodřely a vypadají odolně.Na doma jsem pro Viktorka vybrala klasický střih, kdy capáčky drží okolo kotníčku pomocí gumičky. Tyto se mi osvědčily už u holek, které je nosí doteď. A na první pohled jsem se zamilovala do hvězdiček, které jsou elegantní, ale zároveň dětské.

Možná si někdo říkáte, že na studenou podlahu stačí přihodit vrstva ponožek či punčocháče. Mně hrozně vadí, jak se ponožky neustále sunou a taky mi přijde, že v některých není tolik prostoru pro prstíčky. Navíc kloužou. Capáčky a jejich kožená podrážka je mi sympatičtější co se týče izolace od chladné podlahy a také co do praktičnosti.

U holek jsem capáčky využila i jako první botičky venku, obě chodily v létě. U Vikyho uvidíme, jak rychle mu poroste nožka a jaký bude chodec. Zatím to vypadá, že by i mohl utéct "roku", takže se možná ještě letos dočkáte i výběru prvních zimních opravdických bot, co? :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat