pondělí 13. listopadu 2017

Testujeme: Kuličková dráha Hubelino

Jsou hračky, které dítě provází určitým obdobím. Jsou hračky, které jako stejně rychle nadchnou, stejně rychle omrzí. A jsou hračky, ke kterým se dítě vrací dlouhá léta a rád k nim zasedne i dospělý. Jednou z takových hraček je i kuličková dráha Hubelino, kterou vám dneska na blogu představím.


Které dítě by nemilovalo kuličky? Kuličková dráha Hubelino má svůj původ v Německu. Je vyrobená z kvalitního, odolného, ekologicky šetrného a zdravotně nezávadného materiálu. Díky malým částem je vhodná pro děti od 3 let, ale pod dozorem velmi baví i našeho 10 měsíčního Viktorka. Akorát kuličky jsou přesně velikost do pusy, takže musím bedlivě hlídat.

Proč mě zaujalo právě Hubelino?

Zdroj: https://xml.hubelino.com/uploads/tx_owlslider/Banner_grosse_Bahn_1200x460px_02.pngNa této kuličkové dráze je skvělé, že je kompatibilní se stavebnicí Lego Duplo. Tím se rozšiřují možnosti, jak dráhu využít. My máme doma startovací set, který obsahuje 85 kusů kostiček, částí dráhy včetně kuliček a podložku ke stavění. Tento set je základ, se kterým se dá postavit zábavná dráha i bez nutnosti dalších komponentů (v podobě Dupla či dalších sad Hubelina). Postupně však můžete přikoupit další rozšíření - a to samostatné kostky, sady bez kostek či variabilní dráhy (katapult, houpačka) pro větší legraci. A pokud už se chcete opravdu vyřádit, k dispozici je i velký set.Na Hubelinu se mi líbí, že je variabilní a dá se s ním vytvořit nespočet drah. Od nejednodušších po ty nejzakroucenější s tunýlky. Vysoké i nízké. Je jen na dítěti, co si vymyslí. Není to jen o pozorování kuličky. Dítě při stavění procvičuje svou fantazii, logické myšlení, prostorové vnímání,  práci oko ruka a jemnou motoriku. Kompatibilita s Duplem je skvělá! Holky tak mohou vytvořit okolo dráhy i zajímavé prostředí se zvířátky a panáčky. Nabízí se jim nekonečná zábava. 

Hubelino nebude sedět v koutě! Rozhodně se nestane opomíjenou hračkou, na kterou se bude jen prášit.

Kvalitní zpracování a mnoho možností, jak dráhu postavit, jsou zárukou skvělé zábavy. Neznám dítě, které by kuličková dráha nebavila a když si ji sami můžou postavit, má pro ně ještě větší hodnotu.

Stavebnice je výborná, jediná věc, kterou bych jí vytkla, je ve startovním setu dle mého názoru příliš malá podložka, raději využíváme velkou podložku z Dupla, nebo můžete přikoupit větší přímo značky Hubelino.

Jak se vám kuličková dráha líbí? Znáte tuto značku?
Produkty značky Hubelino najdete na prodeti.cz. Do 15.11.2017 navíc probíhá akce doprava zdarma :-)

2 komentáře:

  1. Hubelino je nejlepší! Máme doma obří množství dupla, takže Hubelino dostaly automaticky děti jako pokračování. Jen jsme nekupovali kostky, ale jen dráhy. A letos už aspoň víme, co pod stromeček.
    Zkoušela jsem u kamarádů i jiné kuličkodráhy, hlavně dřevěné, ale všechno je tak vratké a kácí se to, že jsem za Hubelino nesmírně ráda.
    Džejn z https://maleeradosti.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat
  2. Skvělá zábava, nedávno jsem o této dráze psala také u sebe :) Zatím ji syn sám nepostaví (a kuličky musím stále schovávat, a to je mu už 21m), ale rád asistuje při stavbě a pak pouští kuličky dolů. Už se těším, až si bude časem dráhu vymýšlet a stavět sám :)

    OdpovědětVymazat