pátek 10. listopadu 2017

Hrajeme si: BINGO život na Zemi

Přijde mi, že jakmile začalo září a s ním spojený nástup do školky, vpadli jsme do starého známého kolečka nemocí....Není týdne, kdy by nebyl alespoň jeden z kluků nachlazený. Takže přes týden  hlídají babičky, občas jdou kluci do školky a o víkendu se dáváme do hromady.  A protože jsme hodně doma, je potřeba děti nějak zabavit. 

A co u nás funguje? Kluci si rádi kreslí, vystřihují obrázky z časopisů, dívají se na pohádky, staví si z Lega, hrají si s figurkami zvířátek nebo společně hrajeme různé deskové hry. Já osobně mám pro hry velkou slabost, sama je dodnes ráda hraji, třeba na takové Monopoly nebo Osadníky z Katanu nedám dopustit. Ale na to jsou naše děti ještě malé. Nedávno jsme ale dostali krásnou hru, ze které jsme nadšení. Jmenuje se Bingo - život na zemi. Jak už název napovídá, je to hra na principu známého Binga, to znamená hra s jednoduchými a snadno pochopitelnými pravidly. Součástí hry je 6 hracích desek, 36 kartiček se zvířátky a látkový pytlík. A zahrát si může 2-6 hráčů.


Hra je barevná a krásně ilustrovaná. Autorkou obrázků s motivy přírody je Melissa Sweet.


A jak se Bingo vlastně hraje? Jeden vytahuje z pytlíčku kartičku po kartičce. Ostatní hráči mají každý svou hrací desku se šesti políčky, které musí kartičkami zaplnit. Musí proto dávat bedlivý pozor a jakmile je z pytlíčku vytažena jejich kartička, hned si jí pokládají na své hrací pole. A ten kdo má první zaplněno všech šest políček, řekne BINGO a vyhrává.


Další variantou je, že se kartičky naskládají jako pexeso a děti je postupně odkrývají a hledají obrázky pro svou hrací desku. Věřím, že děti objeví i další možnosti, jak si hru užít. Výrobce sice doporučuje hru pro děti od pěti let, ale náš tříletý Robinek je asi nejvášnivější hráč a s pochopením pravidel neměl vůbec žádný problém. Mimo to, že se děti zabaví, dělají i něco užitečného pro sebe. Hra totiž napomáhá rozvíjet pozornost, logické myšlení a jemnou motoriku. 


Pokud se vám líbí tento typ krásně ilustrovaných her, mrkněte na stránky Mamiee, kde najdete spoustu tipů na dárky pod stromeček pro vaše děti. 


Žádné komentáře:

Okomentovat