čtvrtek 23. listopadu 2017

Čteme: Poznáváme... Zvířata v lese


I jednoduchá obyčejná knížka může být perlou knihovničky. Mezi novinkami nakladatelství Fragment mě tentokrát cvrnkla do oka knížka Poznáváme... Zvířata v lese. Když už děti přestanou bavit leporela a zároveň jsou na ně obsáhle encyklopedie a atlasy příliš zahlcené informacemi, je tahle knížka ideální.

Tenká obrazová encyklopedie obsahující nejznámější druhy lesních zvířat je skvělým základem pro děti, které se chtějí dozvědět něco víc o základních druzích. Knížka má zahraniční autory, proto jsou zde k nalezení i zvířata, která u nás volně nežijí, avšak nejsou dětem neznámá - skunk a los. Ta, která u nás lze nalézt, jsou např.vlk, veverka, sova, kukačka, jelen či liška.

Každému zvířeti je věnovaná dvojstrana, která je bohatá na fotografie, děti se dozví základní informace ohledně jejich způsobu života, stravování a mláďat, ale také spoustu méně známých zajímavostí. Na konci knížky je čeká kvíz, kde si mohou nabyté informace ověřit.

Knížka, ač je obyčejná, je velmi pěkně a přehledně zpracovaná. Osloví určitě i začínající čtenáře, kteří se do ní můžou pustit sami.

Nahlédněte do ní s námi:V edici Poznáváme... vyšly také další knížky:

Zvířata v divočině
Domácí mazlíčci

Žádné komentáře:

Okomentovat