čtvrtek 23. listopadu 2017

Čteme: Lenčiny katastrofy, Všude plno králíkůBláznivé, trhlé, veselé čtení, taková je knížka Lenčiny katastrofy - Všude plno králíků. Neplánovaně se u nás v knihovničce usídlila tato kniha, která je určená především školákům, nicméně je tak zábavná a plná vtipných obrázků, že jsem se nad ní pobavila já i holky.

Lenka je 10 letá holka, která právě nastoupila do nové školy společně s kamarádkou Xeňou. Moc by si přála nějaké zvířátko, ale rodiče jí ho nechtějí dovolit. Místo toho dostane k narozeninám flétnu. Od chvíle, co ji má, zažívá spoustu prazvláštních okamžiků a ač se snaží flétnu všemožně zastrčit, ta jako by ji neustále pronásledovala.

Knížka je psaná jako deník 10 leté holky, plný poznámek a legračních obrázků. Lenka prožívá různé trable s rodiči, sourozenci i s kamarádkami. A taky se spoustou králíků kamarádky Xeni. Chvílemi čtenář přemýšlí, jestli jde zrovna o reálnou situaci nebo fantazii malé holky. Místy nemá příběh hlavu ani patu, prostě jako deníček holky, která má v sobě tolik všedních, ale zásadních zážitků. V hodně situacích jsem viděla sebe samu, když jsem byla na prahu puberty. A teď jako rodič zase chápu, proč se naši tolikrát rozčilovali kvůli věcem, které mně osobně přišly správné. Jako dítě jsem ráda četla knížky formou trhlého deníčku, a tak věřím, že jestli zde máme rodiče i starších dětí, pod stromečkem kniha Lenka a její katastrofy určitě potěší.

Za knížku děkuji Knihcentrum.czŽádné komentáře:

Okomentovat