úterý 24. října 2017

Testujeme: České eko pleny Kolorky


Před 4 měsíci jsem na facebooku zahlédla rozjíždějící se českou značku Kolorky, která pod tímto názvem prodává designové jednorázové pleny. A ke všemu jsou ekologické. V té době měli na svém facebooku jen pár sledujících a nyní jich mají přes 6000! Soudě dle toho, že Kolorky potkávám každou chvíli na instagramu, vypadá to i na pěknou hromadu spokojených zákazníků.

A my se k nim s radostí zařadili taky. Odolávala jsem dlouho. Lákala mě česká značka. A že jsou plenky eko. Jak už jsem vám dřív psala, jednou si člověk "přičichne" k eko plenám, vidí ten velký rozdíl oproti běžným a už se mu od nich nechce odcházet. Jenže eko plenky mají jednu nevýhodu, že jsou docela drahé. A já jsem v době, kdy jsem objevila Kolorky, měla už ty naše "nej", které vyšly o chlup levněji. A tak jsem váhala, jestli zase testovat něco jiného.

Před měsícem na mě ale vyskočila sleva i doprava zdarma a já konečně Kolorky lapila. Odvážně jsem si nechala poslat měsíční balení a doufala, že recenze na ně nelžou a že nám sednou. Viktorkovi na zadku a já nebudu litovat investice.Přišla mi obrovská krabice vystlaná balicím papírem s logem Kolorek. Malé balíčky po 19ks plen, celkem 8 balení. Odeslání bylo okamžité. 

Plenky se mi na první dotyk zalíbily, že jsou tenké a měkké. A protože vždycky začínám testovat na noc, hned jsem jednu Vikymu nachystala na večer k pyžámku. 

Nebudu to prodlužovat. Můžu říct, že kladné recenze opravdu nelhaly, že jsou plenky super. Za mě splňují úplně všechno, co bych od plenek očekávala. Jednak výborně sají, i nacucané jsou na dotek téměř suché. Dobře drží okolo nožek, ale zároveň se nezařezávají, na zádech jsou dostatečně dlouhé a v pase se dobře zapínají. Lepítka i po opakovaném použití drží (ano, Viky má zrovna období - 10x to odlep, než ti mamka natáhne tepláky). Jako bonus i pěkně vypadají - nemyslela jsem si, že se někdy budu rozplývat nad růžovou na klukovi. 

Říká se, že v recenzi by člověk neměl psát jen v superlativech a vypíchnout i nějaké nešvary, což se vždycky snažím být kritická, ať už něco testuji v rámci spolupráce nebo z vlastní iniciativy. Ale tady opravdu nevím, co negativního bych napsala. Jediná věc, která může běžnou maminku odradit, je ta vyšší cena. Ta ale vzhledem ke kvalitě a tomu, že se jedná o malovýrobu, je naprosto úměrná.  

Kolorky jsou od začátku až do konce velmi dobře promyšlené. Přehledný eshop, minimalistický design, podle komentářů i vstřícnost a skvělá komunikace. Pěkné balení a kvalitní pleny. A v neposlední řadě upřímnost. Plenky jsou vyráběné v Česku, ale jejich autorka se netají tím, že jsou jednotlivé části plenky vyráběné v zahraničí. Někdo mi argumentoval, že se tedy nejedná o český produkt. Ale já si velice cením toho, že někdo má koule odkrýt celou výrobu do poslední "nitky". Ráda vím, co kupuji a moc dobře vím, že je spousta výrobců, co sice něco vydávají za "ryze české", "přírodní", "netestované na zvířatech", ale realita je někde jinde... Kromě toho najdete na stránkách Kolorek i veškeré složky, které v plenkách najdete s detailním rozpisem. Netají se ani informacemi ohledně ekologie a rozložitelnosti jednotlivých složek. 

Za mě dávám celému nápadu i zpracování obrovský palec nahoru. Pro mě jsou Kolorky nejen skvělé pleny, ale hlavně inspirací, jak vést kvalitní podnikání. 


1 komentář:

  1. Díky za zkušenosti, my zatím používáme DADA plenky z https://www.plenylevne.cz a spokojenost :-) Tak uvidíme, ale třeba Kolorky vyzkoušíme.

    OdpovědětVymazat