pondělí 23. října 2017

Recenze: Česká přírodní kosmetika Onclé

Nabídky kosmetiky pro děti většinou odmítám. Už jsem vám párkrát zmiňovala, že v této oblasti jsme docela minimalisté a razím heslo "méně je více". Ale teď mi přišla nabídka zajímavého testování a to české (téměř) přírodní kosmetiky značky Onclé. Produkty jsem se rozhodla otestovat už jen proto, že se jedná o českou firmu, produkty, kde je většinový podíl přírodních ingrediencí a taky se mi líbil celkový sortiment, neokoukané ingredience i hezky zpracované obaly a stránky. Pro testování jsem si vybrala čistící olej na zadeček, vlhčené ubrousky a pro sebe olejový peeling proti striím a celulitidě. Všechny mají jedno společné a to bio šípkový olej.Co používám přírodní kosmetiku, tak mám hodně citlivý čich. Zvykla jsem si na jemné vůně a kosmetika Onclé mi v tomhle naprosto vyhovuje. Voní nádherně. Sladce, ale nevtíravě. Voní tak, jak bych si představila vůni malého miminka - a to i peeling pro maminky.

Nejvíc jsem se těšila na čistící olej. U Viktorka používám emulzi na zadeček a jsem s tímto způsobem otírání zadečku spokojená, takže to byla pro mě jasná volba výběru. Co mě trochu zarazilo, že se používá v kombinaci s vlhčenými ubrousky. Přišlo mi to docela zbytečné a neekologické. Každopádně jsem tuto variantu vyzkoušela a řekla bych, že něco na tom je. Pokud jste fandové ubrousků, tak je čistící olej příjemný doplněk a hned vám řeknu proč. Každý známe situaci, kdy hned neobjevíme, že dítě kakalo a na zadečku už má přischlý bobek, který se musí ubrousky drhnout. Právě v této situaci je olej velký pomocník. Dítěti se otře zadeček od největších nečistot, potom se nastříká olej a všechno jde bez námahy a s použitím méně ubrousků.Čistící olej jsem otestovala i tak, jak jsem zvyklá a to s pomocí bavlněného ubrousku (používám rozstříhanou plenu či kosmetické ubrousky). A i tady jsem byla spokojená. Olej velmi dobře čistí, zadeček je chvíli po aplikaci trochu lepivý, ale olej se rychle vstřebává.

Vlhčené ubrousky nádherně voní, i bez čistícího oleje jsou účinné, jsou hebké a zároveň nejsou tenké. Vytkla bych jim jedinou věc a to, že se špatně vytahují, tahají se po více kusech (pokud jsem neměla jen špatné balení). Co mě zaujalo na stránkách výrobce, je věta: RADY MAMINEK: občas omyjte zadeček jednoduše pod tekoucí vodou :-) Působí na mě sympaticky i tohle rozumné uvažování místo reklamního vnucování, že ubrousky jsou to jediné dobré.Samotný peeling jsem neměla zatím šanci dlouhodobě otestovat. Takže určitě nebudu psát o nějakém zázračném mizení strií a celulitidy, ale třeba vám tu za měsíc dva ještě i tento postřeh připíšu. Abrazivní částice jsou vytvořené z nadrcených semínek šípků a kouzlo, které by mělo regenerovat pokožku, je v obsahu tzv. Akosky Apium, což je extrakt z rostlinných kmenových buněk. Já už několik let používám tuhá mýdla, takže pro mě je použití tekutého peelingu sváteční. Peeling krásně a dlouho voní. Semínka šípků jsou při mytí šetrná a příjemná k pokožce. Po umytí je moje kůže hladká a hydratovaná. Celkově mám velmi příjemný pocit její pružnosti.Kdybych měla shrnout dojmy, tak se mi kosmetika moc líbí a splnila má očekávání. Příjemně mě překvapila libá vůně a hodně se mi líbí něžné obaly, které vypadají krásně i na poličce. Plus dávám za to, že výrobce neskrývá, že složení obsahuje i nepřírodní složky. Avšak ty přírodní jsou v produktech obsažený v 98 a více procentech, což je skvělé. Na stránkách mi ale chybí rozpis složení jednotlivých produktů, což je pro mě důležitý aspekt pro výběr kosmetiky, pokud nakupuji na internetu. Každopádně můžu kosmetiku doporučit k vyzkoušení.

Žádné komentáře:

Okomentovat