úterý 31. října 2017

Pracovní sešity pro předškoláky - Montessori


Nedávno jsem při jedné akci u Svojtky pořídila nejen spoustu vánočních dárků, ale taky jsem rozšířila naši knihovničku o pracovní sešity. Dneska tak budu věnovat další článek předškolní přípravě a přináším recenzi na sešity nejrůznějších úkolů.

Sešity vám budou na mnohých fotkách připadat "neposkrvněné", ale hned na začátek podávám vysvětlení a přidávám tip, jak jim prodloužit životnost :-) Protože holky jsou dvě a obě samozřejmě musí dělat stejné úkoly, tak používáme tuto malou vychytávku - průsvitnou složku na dokumenty a k tomu stíratelný fix. K úkolům se tak děti můžou kdykoli vracet a zkoušet je znovu, nebo opravit své chyby bez zbytečného škrtání či gumování. Výhodou je i možnost vymyslet si k danému úkolu vlastní zadání.Od Svojtky jsou momentálně v této oblasti "nejprofláknutější" knížky s tématikou Montessori. Nejspíš už jste je u jiných blogerek zahlédli a věřím, že je mnoho z vás má i doma.

Naše první knížka byla Montessori aktivity pro děti. Není to úplně typický pracovní sešit, je hodně zaměřená na praktický život, najdete v ní spoustu pokusů a zajímavosti s úkoly o věcech okolo nás. Navíc jsou v ní samolepky, které naše holky milují. Knížka je skvělá i pro ty, kterým montessori přístup nic neříká. 

Dalším dílem, který vyšel, je Můj sešit Montessori. Tady už najdete úkoly na procvičení písmen, čísel, tvarů, znalosti z přírody a taky procvičování práce ruky. Sešit je určený dětem od tří let, ale úkoly jsou docela náročné, takže bych se nebála pořízení okolo 5 let. Na knížce se mi líbí zpracování. Ke každé kapitole je úvodní text, jak a proč s dítětem pracovat, úkoly jdou postupně za sebou podle náročnosti. Pokud doma nechcete mít hromadu pracovních sešitů a hledáte něco komplexního, je tento sešit určitě řešením. Mám k němu ale jednu výtku a to, že je znát, že je sešit překládán z cizího jazyka. U samostatných písmenek nesedí všechny obrázky, což by až tak nevadilo, dá se to pojmout jako úkol: Najdi, který obrázek začíná tímto písmenem. Ale i dál v knize nesedí k písmenům samolepky, což je trochu škoda, ale samozřejmě vzhledem k překladu pochopitelné. Kvalitu knihy to ale nesnižuje, to se nebojte, jen to chce trochu improvizace. 


Protože je díky fotkám článek hodně dlouhý, tak jsem jej rozdělila pro lepší přehlednost na dva články. Další článek s běžnými pracovními sešity najdete zde: http://www.matkynapalubu.cz/2017/10/pracovni-sesity-pro-predskolaky-2.html

Žádné komentáře:

Okomentovat