čtvrtek 19. října 2017

Od té doby, co pracuji...

Co všechno se může změnit, když máma nastoupí do práce?


Už to jsou více než dva měsíce, co jsem nastoupila po mateřské do nové práce. Nakonec jsem získala práci sociální pracovnice, kterou jsem si moc přála. Den před nástupem jsem nervózně prohledávala internet a snažila se najít něco jako návod, jak to všechno první den v práci zvládnout. Nebudu nic zastírat, byla jsem nervózní. A jak. Přesně si vybavuji ten pocit, jaký jsem měla, když jsem stála před hlavním vchodem do práce a dodávala jsem si odvahu, abych zazvonila. A pak jsem vstoupila do cizího prostředí plného neznámých tváří s pocitem: tak tady teď budu trávit třetinu každého dne. Ale prostředí se stávalo den ze dne méně cizím a více přátelským, poznávám nové lidi a zajímavé životní příběhy.


A co se změnilo v mém životě nástupem do práce? 
Budete možná překvapeni, ale nic zásadního. Jen pár drobností :-)


Chodím spát po deváté hodině...
Můj společenský, rodinný a manželský život končí v devět hodin večer. To jsem většinou už apatická a vnímám zastřeně, jakoby z dálky. Prý se to upraví...takže čekám na lepší časy...:) 

Strašně to letí
Jestli mi čas na mateřské rychle utíkal, tak teď to doslova letí....V pondělí se ani nenaději a už je tu pátek, o víkendu se nestihnu skoro ani nadechnout a je zase pondělí....Přijde mi, jako bych nastoupila do nějakého rychlovlaku, který nikde nezastavuje a já jen občas z okýnka vidím děti, manžela nebo náš bordel doma...Ale to se prý taky upraví a ten režim si nějak "sedne":-DPiji dvě kafe denně
Dřív jsem kávu pila spíš tak na chuť a jenom občas... Ale teď kávu nebo aspoň zelený čaj nutně potřebuji. Bez toho prostě ani ránu.

Užívám si hezké oblečení 
Jo, tohle je příjemná část. Před nástupem do práce jsem měla přeteplákované šuplíky. Tepláky všeho druhy, s dírou, s flekem, s vytahanými koleny. Jasně, trošku přeháním, ale prostě jsem raději volila pohodlné oblečení, takže bylo potřeba šatník trošku doplnit.  A s tím rozhodně žádný problém nemám, protože nakupování miluji :-) 

Výzvy
Nejsem člověk, který by si nějak liboval ve výzvách a v překonávání sám sebe, ale nová práce=nové výzvy. Je spoustu věcí, které se musím naučit. Některé jsou pro mě hračka, jiné jsou obtížné a vím, že ze mě nebude ze dne na den mistr, ale nějak to prostě musí jít. 

Máma - manažerka
Teď je ze mě teprve ta pravá matka - manažerka. Zavézt děti do školky, rychle do práce, z práce nakoupit, vyzvednout děti, uklidit, do toho řešit doktory, narozeniny, úřady, no je toho hodně. Ale zatím mě to svým způsobem baví a naplňuje. Musím také říci, že mám báječného muže i děti, kteří mi spoustu věcí usnadňují. Děti třeba tím, jak zvládají školku. Starší Adámek (4) hodně pomohl mladšímu Robinkovi (3) v začátcích ve školce, takže můžu jezdit ráno do práce s klidným srdcem, že děti jsou spokojené. 


Určitě je těch změn mnohem více, mám méně času na děti, ale zase si od sebe odpočineme a těšíme se na sebe.. Všechno má své plusy a minusy, záleží, jak se na to díváme a já se snažím brát život pozitivně. Ne vždy se mi to daří, ale důležitý je celkový přístup a ne jeden nezdar :-)

Všem maminkám, které mají před sebou nástup do nové práce přeji mnoho zdaru!Žádné komentáře:

Okomentovat