středa 25. října 2017

Čteme: Lovec králíků

Aaa, myslím, že thriller na našem blogu ještě nebyl! A to ho čtu nejraději. Pravda, málokdo to k mé křehké duši tipuje. Ale je to tak. Ráda jsem u knížek napjatá až do posledního listu. Dneska přináším krátky tip na knížku Lovec králíků od Larse Keplera (nenechte se zmást, jedná se o pseudonym manželské dvojice). Ač je to již šestý díl ze série Detektiv Joona Linna, tak pro mě to byla první knížka od tohoto autora vůbec. A hodně se mi líbila. Lars Kepler se s tím nemaže. Od první stránky téměř doslova stříká krev a až do samého konce je knížka plná akce, zvratů a nečekaných situací. Kepler nenechá čtenáře ani chvilku odpočívat. Často se u takto psaných knih brzy ztrácím, ale tady mi všechno dokonale ladilo a těším se, až seženu předchozí knihy tohoto autora.

Celý příběh začíná v domě ministra zahraničí, který má zvláštní sexuální choutky. Pozve si do svého domu společnici, které se zpočátku jeví jako hodný člověk, ale poté, co ji omámí, nastává boj o její život... Děj se však zvrátí ve chvíli, kdy do jeho domu pronikne další osoba - Lovec králíků - a bez sebemenšího zaváhání ministra přímo před zraky společnice zabije. Rozjíždí se pátrání po nevystopovatelném pachateli, který přesně ví, co dělá a u jedné oběti rozhodně nehodlá zůstat. Jedná se o politickou vraždu? Teroristický útok? Pomstu? Kdo bude další obětí?

Nejsem příznivce prozrazení děje víc než je potřeba, ale pokud by vás zajímalo z knížky více, tak můžete nakouknout třeba ZDE.

A já jdu shánět další díly 😉


Žádné komentáře:

Okomentovat