pondělí 23. října 2017

Čteme: Atlas Evropy pro děti

V Albatrosu vyšla další knížka z naší oblíbené série atlasů. Tentokrát se jedná o Atlas Evropy pro děti. Autory textu jsou Oldřich Růžička, Tomáš Tůma a ilustrace vytvořil Tomáš Tůma, Kateřina Hikadová a Zdeněk Miler. Knížka je přesně podle mého gusta, je nádherně ilustrovaná, poučná a děti zaujme.
V knížce Atlas Evropy pro nejmenší naleznete šest rozkládacích map, díky kterým děti ještě lépe poznají, že každý kousek Evropy je něčím zajímavý. Zjistí, že zatímco naše země je známá například Krtečkem, třeba taková Červená Karkulka má svůj původ v Německu. Dozví se o nejznámějších památkách Evropy, o známých vynálezech nebo slavných hračkách.  Díky skvělému zpracování budou mít děti za chvíli Evropu v malíčku. 


Každá dvoustrana je plná informací a zároveň je vše zpracováno tak, aby to bylo přehledné a pro děti srozumitelné. 


Kromě rozkládacích map jsou v knížce i otevírací okénka, která se věnují různým tématům. Například se děti dozví, jaká architektura je pro dané části Evropy typická nebo jací lidé v Evropě žijí. 


Já i naše děti jsme velcí milovníci atlasů, takže atlasy tvoří velkou část naší knihovničky a právě tyto od Tomáše Tůmy a Oldřicha Růžičky paří k našim nejmilejším. 

Pokud Vás tato knížka zaujala, můžete se podívat i na další atlasy od těchto autorů: Žádné komentáře:

Okomentovat