úterý 12. září 2017

Knihovnička: Když mámy blogují, když mámy píší...

...knihy!

Už docela dlouho mám rozepsané recenze na knížky, které jsem v poslední době četla. A tak dlouho si říkám, že už je konečně musím dopsat a zveřejnit, až se mi tu pěkně sešly do jednoho článku :-)

Dnešní recenze na knížky jsou hlavně pro nás mámy a třeba i uvítáte tipy na zábavné čtení.

Poslední dobou se hodně rozmohlo vydávání knih blogerům. Není divu, dnešní scéna blogujících je obrovská a spousta lidí v nich má velkou inspiraci. Já se přiznám, že takové ty "masové" blogery zrovna moc nesleduji, spoustu knih jsem jen prolistovala a zase vrátila do regálu. O to víc mě potěšilo, když jsem zahlédla knížku od Barbory Bečvářové, jejíž blog s pozitivním názvem Nevyléčitelná optimistka už dlouho sleduji a mám moc ráda. Barbora nepatří mezi blogy se statisíci sledujících, za to ale můžu přesně říct, že je jednou z těch nejusměvavějších blogerek, které znám!

Copatá máma
Barbora BečvářováKniha Copatá máma je inspirována osobním příběhem právě samotné Barbory (v knize Lucie), která otěhotněla těsně před maturitou. Měla spoustu snů a plánů a najednou tu byl malý človíček, ke kterému cítila zodpovědnost.
V knížce najdete její proměnu z mladé dívky v ženu, ze studentky v matku. Ale také spoustu těžkých životních chvílí a strastí. Přiznám se, že jsem od knížky čekala sluníčkový příběh. Našla jsem však krásné životní zkušenosti okořeněné láskou, ale i
spoustou trnitých cest. Knížku jsem si moc oblíbila a ráda ji doporučím dál. Zanesla mě do dob, kdy jsme na intru četli dívčí romány plné naivní lásky. S hřejivým pocitem jsem se nad knížkou chichotala a vrátila se do bezdětných let a pak jsem během čtení postupně zrála společně s Lucií v ženu a matku. Jestli vás zajímá příběh mladé maminky (dnes už tří dětí), která srší optimismem a nešetří úsměvem, určitě vás kniha při chvílích odpočinku nezklame!

Tereza Melišová vtrhla na facebook jako velká voda. Fakt! Poprvé jsem na ni narazila na facebooku časopisu Maminka a pak jsem ji potkávala snad všude. Tato žena je nesmírně akční a má ještě akčnějšího chlapečka Kubu, o kterém píše na svém facebooku a blogu Dítě jménem Kuba. Tereza za si za krátkou chvíli vytvořila nejen pevnou základnu fanoušků na facebooku, kteří mohou každý den prožívat vtipné historky s Kubou, ale také se snaží podporovat děti v nouzi a pomáhá s organizací sbírek hraček, jídla a oblečení pod názvem Pomáhat s radostí.

Dítě jménem Kuba
Tereza Melišová


Knížku jsem si koupila při jedné z mála chvilek klidu. Kdy byly holky ve školce, Viktorek tvrdě spal v kočárku a já jsem si koupila kopec zmrzliny, zašila se mezi stromy v parku a užívala si nádherných několik hodin nerušeného klidu při kterých jsem knížku celou přelouskala. A můžu říct, že jsem občas přes slzy smíchu opravdu neviděla!

Tereza zjistí, že je těhotná a to až v pátém měsíci. Její život se rázem obrátí vzhůru nohama. Ví, že bude svobodnou mámou a že se s tím bude muset poprat. Tereza v několika kapitolách popisuje těhotenství, narození Kubého a život s batoletem, které je neřízená střela (řekla bych po mamince :-) ). Život jí nachystal sice několik těžkých okamžíků, leč mnohdy velmi zábavných a věřím, že se v nich najde spousta z nás. Pokud máte doma taky malou neřízenou střelu, věřím, že vás tato knížka přinejmenším uklidní, že v tom nejste sami a určitě vás rozesměje!

Deník fejsbukové matky
Lucie Nachtigallová


"Tak jak se ti líbily knížky?" ptám se kamarádky, když mi vrací dva díly Deníku fejsbukové matky.
"Jo, dobré záchodové čtení!" zhodnotí.
"Počkej, to nemůžu napsat do recenze..."
"Hele, teď tam čtu soubor povídek českých klasiků, takže je to vlastně síň slávy!"

Lucie Nachtigalová, akční to žena a máma tří dětí, vydala dvě úspěšné knihy Deník fejsbukové matky a Deník fejsbukové matky pokračuje. Knihy jsou složené z facebookových statusů, které nejdřív přidávala na svůj osobní profil, ale později je začala publikovat na vlastní stránce a rychle si získala oblibu veřejnosti. Ve svých statusech zachycuje vtipné i vážné postřehy z každodenního života se třemi dětmi. Deníky jsou příjemným nenáročným čtením, které pobaví, ale i chytnou za srdce. Lucii velmi obdivuji za její akčnost a to, jak moc se věnuje dětem, jak je správná. S Luckou jsem měla možnost setkat se na vyhlášení Mamablogu roku a je přesně taková, jak jsem si ji představovala (a jak se prezentuje). Její knížky určitě doporučuji, pro nás rodiče jsou balzámem na duši a věřím, že se v mnoha situacích najdete i vy sami.

Máte taky oblíbenou blogerku, která už vydala knížku? Budu ráda za další tipy, dlouhé (pod)zimní večery se blíží :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat