čtvrtek 28. září 2017

Čteme: Kde bydlí zvířátka V LESE

Když si prohlížím pulty s nabídkou knih pro děti, nemůžu se vynadívat. Knížky s rozkládacími mapami, s okénky, s 3D obrázky, s krásnými barevnými ilustracemi a veselými příběhy. Z takové nabídky si vybere každý malý čtenář. A my rodiče můžeme své děti už odmalička naprosto přirozeně směrovat k lásce ke knihám. 

Dnes pro vás máme tip na knížku pro děti od cca jednoho roku, kterou si určitě zamilují. Je to krásná barevná novinka od Albatrosu Kde bydlí zvířátka v lese od autorky Pavly Hanáčkové.


Děti se v knížce seznámí s obyvateli lesa a zjistí, kde mají zvířátka svá obydlí. Na první pohled upoutají rozkládací prostorové obrázky, díky kterým je knížka živější a ještě veselejší. Protože se jedná o knihu pro nejmenší, textu tu moc nenajdete, je to opravdu spíše jen o obrázcích, aby si děti mohly zvířátka prohlédnout.


Stránky jsou z tvrdšího papíru, takže jsou odolné ne příliš šetrným dětským ručkám. 
Kdo přebývá v temné jeskyni? Proč jsou mravenci na té hromádce jehličí? A čí je to hnízdo na stromě? To všechno a ještě mnohem více se děti dozví v této knížce. 


Pokud vás knížka zaujala, určitě vás bude zajímat, že současně vyšla ještě jedna kniha ve stejném duchu: Kde bydlí zvířátka na zahradě
1 komentář:

  1. Máme v lese i na zahradě. Jen malý u obojího během prvního týdne urval včeličky/vosičky :D

    OdpovědětVymazat