pátek 15. září 2017

Čteme: Animalium


Představte si, že by existovalo muzeum, které by bylo otevřené 24 hodin, 7 dní v týdnu, každý den v roce... Kam byste mohli ve dne v noci chodit obdivovat nádherná zvířata. Majestátné lvy, barevné motýly, rozmanitý podmořský svět... Takové muzeum můžete mít přímo u vás doma! V srpnu u nás vyšla v nakladelství Albatros skvostná knížka Animalium, která v sobě takové malé muzeum plné zvířat ukrývá. Pojďte s námi do ní nakouknout!

Když napíšu, že je Animalium jednou z nejlepších knih, která u nás letos vyšla, rozhodně nepřeháním. Jen co u nás spatřila světlo světa, začal se Instagram i Facebook plnit příspěvky šťastných majitelů, kteří se už nemohli dočkat, až bude zdobit jejich knihovničku. Tahle knížka vážně stojí za to!

Knihu napsala Jenny Broomová a za krásnými ilustracemi stojí Katie Scottová. Formát 27x37cm a vysokogramážní stránky jí dodávají na výjimečnosti.

V knize najdete výčet všech kategorií živočichů, jejich nejzajímavější zástupce, informace o různých biotopech a zajímavá nahlédnutí do útrob zvířat.

To vše v doprovodu realistických, do detailu vyšperkovaných, ilustrací.

Kniha je určená pro malé i velké, kteří se rádi fascinují přírodou. Knižní muzeum mě naprosto nadchlo a musím říct, že se tento nápad vydařil do puntíku! Knihou listujeme doslova s otevřenou pusou a kocháme se skvosty z říše zvířat.

Pokud knížku ještě doma nemáte, určitě ji nezapomeňte Ježíškovi připsat na seznam. Pod stromečkem to bude HIT!

A teď už do ní konečně spolu nakoukněme:

Je nádherná!

http://www.albatrosmedia.cz/tituly/35080231/animalium/

Žádné komentáře:

Okomentovat