úterý 8. srpna 2017

Testujeme: Kosmetika a drogerie Attitude

Je to už několik měsíců, co náš trh dobyla kanadská značka Attitude, která se věnuje šetrné kosmetice a drogerii, která nezatěžuje naši pokožku ani přírodu. Mezi maminkami vidím, že se těší velké oblibě a i já jsem si zamilovala několik produktů. O Attitude jsem slyšela už nějakou dobu předtím, než se začala prodávat u nás, sestra ji vozila z Německa, takže jsem byla moc ráda, když jsem své oblíbené aviváže mohla konečně koupit i u nás. 

Přípravky Attitude mi přijdou sympatickým kompromisem pro ty, kteří chtějí zkoncovat s chemií, ale zároveň úplně nevěří ryze přírodní kosmetice. Značka Attitude je někde na půli cesty, většinu ingrediencí volí z přírodních zdrojů, ale malý zlomek ve složení obsahuje i neškodnou chemii. 

Značka zaručuje šetrnost ingrediencí, ekologičnost produktů, vůně pochází ryze z přírodních zdrojů, jsou z 95% biologicky rozložitelné, všechny obaly jsou znovu recyklovatelné, nese EcoLogo a zaručuje se veganským složením včetně netestování na zvířatech (chybí jim však oficiální logo Leaping bunny). 

U této značky jsem začínala aviváží, o které jsem vám psala v jednom z článků o ekologickém praní ZDE. A od té doby jsme společně s Aničkou měly možnost vyzkoušet i další produkty této značky. A jak obstály? Níže se dočtete o našem testování aviváží, čističe na sklo, osvěžovače textilu, spreje na rozčesávání vlásků a zubní pasty. Vzhůru do čtení!


Už pár měsíců se snažím prát jen v ekologických prostředcích a aviváž se mi velmi osvědčila. Dlouho jsem používala svůní hrušky, tu jsme teď doplnili o vůniSweet Lullaby. Aviváže jsou určené pro děti, ale peru v nich i pro nás dospělé. Vůně jsou jemné a nevtíravé a nejsou vyloženě miminkovské, že by se za ně musel muž stydět. Zatímco hrušková vůně je hodně přírodní, Sweet Lullaby mi více připomíná běžné aviváže, nicméně s menší intenzitou vůně. Od té doby, co používám přírodní kosmetiku, jsem si přivykla právě jemným vůním a ty chemické mi přijdou vlezlé až někdy odporné.  Aviváže Attitude se mi osvědčily oproti jiným ekologickým avivážím v tom, že vůně přežije sušičku. Prádlo ve skříni déle po vyprání voní jemně až neutrálně. Aviváž používám od narození i na Viktorkovo prádlo, jelikož používám prášek bez vůně a nečiní mu vůbec žádné problémy. 

Složení: Aniontové povrchově aktivní látky pocházející z kokosu (5-15%), neiontové povrchově aktivní látky pocházející z kukuřice a kokosu (5-15%), citronan sodný (<5%), glukonan sodný (<5%), vůně pocházející z přírodních zdrojů (<5%), voda (>30%)

Cena: cca 139Kč/40 praní


Dalším u nás používaným výrobkem je čistič na sklo s vůní citrónu. Náš dům je plný skla, máme skleněné dveře, zábradlí a francouzská okna, v obýváku až do výšky 5m, takže je pořád co čistit a leštit a aby s tím nebylo tolik práce, tak je potřeba opravdu účinný prostředek, se kterým nemusím k výbornému výsledku "půl hodiny" leštit. A tento čistič od Attitude je super. Efektivně jedním tahem zvládne i poprskané zrcadlo. Jediná věc, která mi na něm vadí, je prvotní závan alkoholu. Mám raději čističe bez něj, ale zase je alkohol právě ta složka, která podporuje účinnost a když odvane, tak zůstává příjemná citronová vůně. 

Složení: caprylyl glykosid (<5%), myristyl glykosid (<5%), alkohol (<5%), vůně pocházející z přírodních zdrojů (<5%), voda (>30%)


Cena: cca 119Kč/800ml
Nedávno jsem si koupila kočárek, který nejspíš předchozí majitelka měla schovaný ve sklepě, protože byl dost cítit vlhkem a zatuchlostí. Byla jsem z toho nešťastná, protože ani po dúkladném vyprání všech potahů (prohnala jsem je pračkou třikrát!) a omytí konstrukce jsem se zápachu nebyla schopná zbavit. Okolí mi tvrdilo, že kočárek nesmrdí, ale já to cítila pořád. Několik týdnů jsem ho různě větrala a každá jízda s ním mi vadila, ač jsem se jinak do kočárku zamilovala. Potom jsem zjistila, že Attitude má i prostředek právě na textilie, který pohlcuje zápach a po dobrých zkušenostech s touto značkou jsem si řekla, že není co ztratit. 

Vůně osvěžovače je na mě popravdě až moc těžká a sladká, ale chápu, že musí být intenzivnější, pokud má odstranit pach. Kočárek jsem nastříkala večer, aby mohl proschnout. Ráno na něm byla stále cítit výrazná sladká vůně, kterou ale stále pronikal lehce zápach kočárku. Takže jsem už propadala zoufalství. Ale pak jsem párkrát vzala kočárek ven a stejně jako vyvětrala intenzivní vůně osvěžovače, tak s ní odešel i trvale zápach "sklepa" a kočárek mi už několik týdnu nesmrdí! Osvěžovač tak mohu označit za účinný a to i při velmi odolném zápachu. Nezanechává stopy a chvíli trvá, než vyvětrá intenzivní vůně. 

Složení: alkohol (<5%), zinek ricinoleát – rostlinný absorbent pachu (<5%), lauryl glykosid (<5%), myristyl glykosid (<5%), vůně pocházející z přírodních zdrojů (<5%), iminodisukcinát sodný (<5%), voda (>30%) 

Cena: cca 139Kč/475ml

A konečně zabrousíme k přípravkům pro děti. Attitude má poměrně širokou škálu výrobků - mýdla, šampony, pěnu, ubrousky... Jak víte, já se na děti snažím používat kosmetiky co nejméně a to i té přírodní, takže v téhle oblasti toho tolik nenakupuji. Problém, který nás ale trápí, jsou vlásky, které holky po mně bohužel zdědily jemné. Jako malé parádnice je chtějí mít dlouhé, protože to prostě k princeznám patří! Zároveň jsou to ale rošťandy, které se rády honí s větrem a prodírají vysokou trávou, takže neustále řešíme, že mají vlásky zacuchané, což je pak samozřejmě při česání tahá. 

Tento sprej má jemnou květinovou vůni, správně princeznickou. Líbí se mi, že se může použít na mokré i na suché vlasy, bez oplachování. Nezanechává na vlasech žádný filtr a přesto funguje. Takže za mě palec nahoru i tomuto přípravku. 

Složení: aqua, glycerin, aloe barbadensis leaf juice, dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, hydrolyzed wheat protein, parfum/fragrance, panthenol, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid. 

Cena: cca 199Kč

Poslední testování probíhalo u Aničky, která tolik nepoužívá přírodní kosmetiku, takže si můžete přečíst, jak kluci zvládli přechod od komerčních značek k šetrné pastě Attitude. 


Dětská pasta Atittude

S výběrem dětské pasty a zubních kartáčků mi vždycky pomáhají kluci. Je to pro ně taková motivace k čištění zoubků. Co se týče dětské pasty na zuby, střídáme klasické značky, které jsou běžně dostupné. Ale neměla jsem z toho úplně čisté svědomí, protože Robinek sem tam pastu polkne a to by se vzhledem ke složení určitě nemělo. Nedávno jsme dostali na vyzkoušení dětskou zubní pastu Attitude, která má přírodní, zdraví nezávadné složení, které je šetrné k dětským zoubkům. Pasta nepění a neobsahuje fluorid a aby dětem byla příjemná, má jahodou příchuť. Chuťově je trochu jiná než pasty, které jsme doposud měli, není totiž tak aromaticky a chuťově výrazná. Ale kluci si zvykli. A hlavně jsem ráda, že díky hypoalergennímu složení bez nežádoucích látek se nic nestane, když dítě pastu občas spolkne. 

Složení: Sorbitol, calcium carbonate, hydrated silica, glycerin, decyl glucoside, carrageenan, flavor/aroma (natural/naturelle), sucralose.

Cena: cca 149Kč
Žádné komentáře:

Okomentovat