pondělí 28. srpna 2017

Testujeme: Ekologické plenky Naty

S Viktorkem jsme dostali možnost otestovat další ekologické pleny a tentokrát značku Naty. Doma je máme už od června, ale protože jsou to kalhotky, čekala jsem s nimi až na dobu, kdy se Viktorek začne pohybovat. A jak jsem předpokládala, lepit plenky je už skoro nemožné, takže se teď kalhotkové pleny Naty víc než hodí.

Zdroj: naty.com


Mezitím jsme pár kousků vyslali i k neteřince, která už téměř chodí, aby jim provedla pořádný zátěžový test. A jak plenky obstály?Značka Naty pochází ze Švédska a pod ní můžete najít nejen ekologické pleny, ale i vlhčené ubrousky, šetrnou kosmetiku, potřeby pro maminky a dokonce i dětské oblečení.


Samotné plenky jsou vyrobené z 60-70% z biologicky odbouratelných zdrojů, nejsou bělené chlorem a neobsahují latex. Uvnitř plenky najdete kombinaci gelových kuliček a celulózy. Výrobce se tak snaží, aby plenky byly šetrné k pokožce miminka i k přírodě.V minulé recenzi jsem vám psala také o ekologických plenkách, jejichž výroba je podobná plenkám Naty a Viktorek už "odnosil" několik balíků. Ekologické plenky nám opravdu velmi vyhovují a i když nemá úplně suchý zadeček, tak ho vůbec netrápí opruzeniny. Protože už mi pomalu vyrůstal z velikosti 3 a já jsem tu měla ještě pár kusů "ne-eko" plen (výborně savých), tak jsem je Vikymu ještě dala vynosit a okamžitě se mu opruzenina objevila. Takže se mi potvrdilo, jak moc záleží i na tom, z čeho je plenka vyrobená, nejen na absorbci.Viktorek je teď jako drak, takže přebalování je u nás sportovní disciplína, při které udělá deset otoček a uplazí kilometr. Plenkové kalhotky jsou sice o něco dražší záležitost, ale za mě v tomto šíleném období naprostá nutnost, protože se dají obléct v jakékoli poloze. Jedinou nevýhodou u kalhotek Naty shledávám, že nejsou vybavené lepítkem (což ale zase chápu v rámci ekologičnosti), takže venku musím myslet na to, abych našla koš či měla v kabelce nějaký pytlík.

Jinak jsem na plenkách neshledala nic, co by mi vyloženě nevyhovovalo. Na první pocit byly o něco tlustější, než jsem zvyklá, ale na zadečku Viktorkovi pěkně sedí. Savost je výborná, vydrží dlouho, bez problému zvládnou noční "nálož", zatím ani jedna neprotekla. U některých kalhotkových plen bývá problém, že se při neopatrné manipulaci spoje na bocích začnou trhat, což plenky Naty nedělají, jsou pevné. A moc se mi líbí lístečkový design.U naší neteře Jasmínky obstály plenky taky na výbornou. I u chodícího dítka plenky neprotékají, dobře sedí, jsou dostatečně vysoké. A jsou velmi praktické při učení na nočník, kdy je snadné je kdykoli stáhnout a zase natáhnout. Sestra si chválí, že hodně absorbují a zadeček je suchý. Jediná věc, která díky tomu, že plenky nejsou parfemované, že při delším používání už jdou plenky cítit.


Plenky u nás obou tedy obstály na výbornou a to jak kalhotkovým střihem, tak kvalitou materiálu.


Žádné komentáře:

Okomentovat