středa 16. srpna 2017

Čteme: O pyšné žárovce Hedvice

Být pyšný a povyšovat se nad ostatní se rozhodně nevyplatí. A o tom je tato novinka od Albatrosu O pyšné žárovce Hedvice, kterou napsal Jaroslav Nykl. Po této knížce jsem sáhla, protože mi trochu připomněla jednu pohádku, co mi moji rodiče četli, když jsem byla malá. Byla to krátká povídka z čítanky ještě po mém dědovi o maličkém šroubku z továrny, který si připadal zbytečný. Jednoduchý příběh s jednoduchým ale důležitým poselstvím. Stejně jako ten o pyšné žárovce.
Za stovkou vypínačů, deseti pojistkami a jedním kilometrem elektrických drátů se nachází žárovková země. V této zemi žili všichni šťastně, stále se radovali, tančili a zpívali. Ale jednoho dne se všechno změnilo. Do země přišla stowattová žárovka Hedvika, která byla pyšná a začala všem poroučet. 
Jak to všechno dopadlo a to, že pýcha předchází pád si můžete přečíst v této vtipně psané knížce.Autorem krásných a vtipných ilustrací je také Jaroslav Nykl. 
Líbí se mi, že příběh je jednoduchý a má jasnou myšlenku, která malým dětem pomáhá pochopit, že všechno naše chování má nějaký svůj důsledek a že pýcha je rozhodně něco, čeho bychom se měli v životě vyvarovat.
Žádné komentáře:

Okomentovat