čtvrtek 6. července 2017

MagnaTiles - stavebnice, která děti nadchne!

Znáte magnetickou stavebnici MagnaTiles? Už ji máme doma nějakou chvíli a já jsem z ní naprosto unešená. Není to jen tak ledajaká hračka, která za chvíli skončí někde hluboko ve skříni, ale u dětí je velmi oblíbená a navíc podporuje rozvoj matematických představ. Dítě se při hře seznamuje s geometrickými tvary a matematickými zákonitostmi. Získává prostorovou představivost a zdokonaluje svou jemnou motoriku.


Díky magnetům uvnitř dílků můžete hravě postavit 3D stavby.

Děti tak mohou stavět vše, co je napadne. Letadla, kosmické lodě, pyramidy, domy, věže nebo dokonce i zvířátka. Spoustu nápadů můžete najít v příručce, která je součástí stavebnice. 


Jaké jsou varianty stavebnice?

V obchodu Kidtown můžete zakoupit několik variant stavebnice, které se navzájem liší počtem či barvou dílků. My máme verzi MagnaTiles 33 Solid s neprůhlednými díly, která obsahuje: 3 velké čtverce, 10 menších čtverců, 4 pravoúhlé trojúhelníky s kruhovým průřezem, 4 pravoúhlé rovnoramenné trojúhelníky s kruhovým průřezem, 4 rovnostranné trojúhelníky plné, 4 rovnoramenné trojúhelníky s kruhovým průřezem a 4 pravoúhlé rovnoramenné trojúhelníky plné. Hodně oblíbená varianta je MagnaTiles 48 clear s průhlednými dílky, díky kterým stavby vypadají ještě efektivněji, když jimi prostupuje světlo. 
Pro jak staré děti je stavebnice vhodná?
Ze stavebnice je velmi nadšený pětiletý Adámek, ale vyhraje si i dvouletý Robinek. Oba si s ní dokážou hrát opravdu velmi dlouho. Postaví si garáž, do které urovnají autíčka nebo třeba stáj pro koně. Oba vytváří nejen 3D stavby, ale baví je i ukládání dílků ve 2D, kdy tvary rovnají do obrazce. 


Výrobce udává, že MagnaTiles je vhodná pro děti od tří let, ale je to samozřejmě orientační údaj, záleží na úrovni jemné motoriky dítěte. Pro menší děti od cca jednoho roku jsou ale spíš vhodnější magnetické stavebnice People blocks, které obsahují oblejší a uchopitelnější tvary.


Co se týče kvality stavebnice, tak kromě drobných škrábanců na dílcích, které jsou při opakovaném hraní nevyhnutelné, je stavebnice kvalitní. Dílky jsou přesné, dobře k sobě pasují a perfektně drží. 


Tak si říkám, že je škoda, že takové stavebnice nebyly za mého dětství. Možná bych k matematice měla úplně jiný vztah :-) 

Kde stavebnici koupit?
Taky vás stavebnice tak nadchla? Pokud ano, určitě neváhejte a podívejte se do nabídky eshopu Kidtown , kde seženete všechny varianty, o kterých jsem vám psala. Jestli jste z Prahy, můžete do obchůdku zamířit osobně a na vlastní oči se přesvědčit, že stavebnice je opravdu skvělá a u dětí velmi oblíbená. 

Žádné komentáře:

Okomentovat